SKST Liberec je tradičním pořadatelem ping-pongových akcí. V roce 2016 uspořádal v jablonecké hale bodovací turnaj mládeže a spolupořádal i mistrovství republiky dospělých. Nikdy ale nekoordinoval dva turnaje zároveň. „Měli jsme z toho trochu obavy, ale nakonec jsem s průběhem spokojen. Věřím, že jsme účastníkům připravili kvalitní podmínky a mám radost, že se nám sešla řada pozitivních ohlasů. Rádi se k nám vracejí i kvůli populárním plyšovým bílým tygrům, které nejlepší dostávají jako ceny. To už je taková naše tradice,“ popisuje hlavní organizátor Martin Protiva.

Hned tři tygříky bude nově doma chovat i Monika Pařízková. Mezi mladšími žákyněmi obsadila ve dvouhře bronzový stupínek a s Kateřinou Pisárovou z Rakovníka ovládly čtyřhru. O den později pak zazářily i mezi staršími dívkami, tam si dokráčely pro stříbro.

Nejsilněji obsazenou kategorií pak byl dorost – prezentovalo se 222 hráčů a hráček. Mezi nimi se probojoval mezi nejlepších šestnáct Martin Pařízek, který o postup do čtvrtfinále prohrál nešťastně 2:3 s hodonínským Růžičkou. O kolo zpět pak ztroskotal Michal Blinka na Františku Onderkovi. Mezi staršími žáky se rovněž do osmifinále prodral Štěpán Waldhauser. Monika Pařízková, ač ovládla těžkou skupinu i s 5. nasazenou Hrabicovou z Havířova, ztroskotala mezi elitní dvanáctkou na silné Hnojské (KST Klatovy). Čtvrtou medaili přidal do liberecké sbírky Bohuslav Čermák, který ve čtyřhře nejmladších žáků spolu Jakubem Sivákem z Hostinného vybojovali bronz.
Radost dělala v libereckém dresu ale téměř třicítka stolních tenistů, řada z nich si navíc vyzkoušela atmosféru celostátního turnaje prvně a převážně šlo o úspěšné debuty. „Obzvlášť nejmladší žáci byli asi malinko vyjukaní, ale všichni se snažili na maximum. Až čas ukáže, zda postupem času budou i oni aspirovat na zajímavá umístění,“ přeje si Protiva.