Liberec – O postup do osmifinále evropského Challenge Cupu budou dnes bojovat volejbalisté Dukly Liberec.

Od 18 hodin nastoupí ve své hale v odvetě 3. kola proti srbské Vojvodině Novi Sad, na jejíž půdě minulý týden prohráli 1:3.

Jsou tedy ve stejné situaci jako v předchozím kole, kdy museli otáčet stav proti bulharskému Gabrovu. Tehdy se jim podařilo vyhrát zápas i následný „zlatý tie–break“, stejný úkol je čeká i dnes.

„Budeme se snažit navázat na náš výkon z třetího a čtvrtého setu v Novém Sadu, kdy se nám kvalitním servisem dařilo eliminovat zbraně soupeře,“ přeje si trenér Liberce Michal Nekola.

„Srbský tým je složen z mladých hráčů, ale je dobře sehraný. Jsou spolu už od juniorské kategorie, tedy čtyři až pět let. Navíc mají všechny předpoklady, jsou vysocí a přitom dobře technicky vybavení.“

Podle Nekoly dělá tým Nového Sadu málo technických chyb, ale když je pod tlakem, dokážou mladí hráči znervóznět. „Naopak když mohou předvádět svou hru, jsou velmi dobří. Bude záležet vysloveně na našem výkonu, jestli je do hry pustíme.“

Liberec musí předně vyhrát odvetný zápas (lhostejno, jakým poměrem setů) a potom i zlatý tie–break, v němž ještě nikdy od zavedení tohoto pravidla nezaváhal. „Tam už je to hlavně o koncentraci od prvního míče,“ připomíná Nekola.

Zdravotně jsou všichni hráči Dukly stoprocentně v pořádku.
Srbové přiletěli včera z Bělehradu do Prahy, v poledne už byli v Liberci a po obědě se ubytovali v Hotelu Babylon. Večer od 19 hodin trénovali v hale Dukly.

Na dnešní zápas je stejné vstupné jako na extraligu, permanentky platí.

Utkání budou řídit rozhodčí Krzysztof Szmydynski (Pol.) a Milan Todorov (Bul.).