Liberec - Druholigové zápasy dopadly pro Liberecké dobře a z palubovek soupeřem si vezou ze dvou utkání plný počet bodů. V tabulce jsou tak na 2. místě. Hostující tým se však musel obejít bez Vondráčkové a také bez zraněné Tomkové. Po dohodě s 1. ligovou VŠE Praha ale nastoupila Zuzana Prchalová, která do tohoto celku hostuje.

Lovosice - Liberec
47:79 (16:21, 30:43, 35:66)

S posledním družstvem soutěže měly Liberecké pohodový start a za šest minut vedly 19:6. Jenže poté nepochopitelně polevily a nedokázaly ubránit Petru Žákovou, která před několika lety v Liberci působila a která během tří minut dala osm bodů. Domácí stáhly vedení Liberce až na tři body, ale od druhé čtvrtiny liberecké hráčky svůj náskok jen navyšovaly. Ve III. čtvrtině dovolily domácím vstřelit pouze pět bodů. V závěru Liberec sestavu prostřídal, takže si zahrála i dorostenka Šlamborová. „Skóre jsme udržovali na třiceti bodech a jak jsme před zápasem chtěli dovedli jsme utkání v pohodě k vítězství,“ uvedl trenér Pavel Richtr.

Body: Žáková 12 - Nehasilová 20, S. Prchalová 19, Fejfarová 11, Kvítková 6, Z. Prchalová 6, Kejmarová 6, Patzaková 5, Krejbichová 3, Šlamborová 2, Marešová 1, Nováková 0. Fauly: 15:15, TH: 7/5:20/14, trojky: 3:4.

Kladno - Liberec
78:83 (11:15, 35:36, 52:58)

Lokomotiva v utkání byla neustále ve vedení, přesto měření sil nemělo s basketbalem moc společného. Zápas se hrál přes dvě hodiny a domácí v něm praktikovaly velmi tvrdou hrou, mnohdy za hranicí pravidel. Do poločasu rozhodčí netrestali, co měli a naopak mnohdy odpískali více než sporné fauly.
Utkání se přitvrzovalo čím dál více, naštěstí v závěrečné čtvrtině rozhodčí pískali i špatný pohled a utkání se dohrálo bez nějakých výraznějších komplikací. Proto také Liberec házel neuvěřitelných 52 šestek. „Některé ostré zákroky hraničily s možností zranění, naštěstí se však v klidu dohrálo,“ poznamenal Richtr.

Liberecké ještě dvě minuty před koncem vedly o devět bodů, jenže pak domácí vstřelily trojku a využily tří trestných hodů. Tím Kladno náskok stáhlo, ale Liberec vedení udržel i zásluhou řady proměněných trestných hodů.

V poslední čtvrtině se koše ze hry moc nedávaly, spíše padaly ze strany domácích, protože Liberec tolik nefauloval. „Faulů bylo strašně moc. Není faul jako faul. Ty basketbalové se dají pochopit, ale některé se jen těžko chápou,“ připomněl trenér. Přesto nebyl přes výhru až tolik spokojen. „V některých statistikách jsou čísla pro nás hodně špatné. Je jenom s podivem, že jsme vyhráli. Máme problém s tím, že ty hráčky, které se více bodově prosazují, jsou pak slabší v obraně. A ty, které lépe brání, se v útoku až tolik neprosazují. To je naše bolest. Kdybychom toto dokázali skloubit, tak by nejenom tento zápas dopadl pro nás výsledkově úplně jinak,“ dodal Pavel Richtr.

Body: Dušková 17, Stůjová 15, Tučková 12 - Nehasilová 22, Z. Prchalová 22, Choutková 13, S. Prchalová 11, Nováková 7, Kvítková 4, Fejfarová 2, Novotná 2, Krejbichová 2, Kejmarová 0, Patzaková 0, Marešová 0. Fauly: 34:30, TH: 35/24:53/36, trojky: 2:3.