Závod v Podersdorfu je proslulý skvělou organizací a trasami, které vedou mezi vinicemi kraje Burgenland a přírodním parkem v blízkosti jezera Neusiedler See.
Závodníci i s doprovodem se z ČR do místa dění přemístili již ve čtvrtek večer, a to kvůli povinné páteční registraci závodníků. V pátek dopoledne stihli ještě lehký trénink a průzkum tratí všech tří disciplín.
Dobrou předstartovní náladu všem pokazil silný déšť, který se na Podersdorf snášel od pátečního odpoledne s několika přestávkami až do brzkého sobotního rána.

Závod byl odstartován v 7.30 tradičně plaveckou částí od signálního majáku na břehu jezera. Na hromadném startu všech kategorií (IronMan, HalfIronMan, štafety) se sešlo zhruba 600 závodníků.

IronManská plavecká distance zde byla rozdělena do dvou okruhů, v celkové délce 3,8 km. Na závod se již počasí umoudřilo, nicméně silný vítr zapříčinil nepříjemné vlny. Oba závodníci zvládli plaveckou část bez problémů.

Po plavání následovala silniční cyklistika v délce 180 km, rozdělená do čtyř okruhů. Ta se odjela zastíněna velmi oblačnou oblohou, která hrozila deštěm. I během cyklistiky postupně sílil vítr, což nepříznivě ovlivňovalo tempo závodníků. S větrem v zádech nebyl problém atakovat na rovině rychlost 50 km/h, v opačném směru bylo náročné udržet rychlost nad 22 km/h. Oba závodníci zajeli s přehledem celou cyklistickou část v čase pod šest hodin a čekala je závěrečná disciplína – maratonský běh.

Dvaačtyřicet kilometrů dlouhá trasa běhu byla vedena po cyklostezce, kterými je okolí jezera propleteno. I běh byl rozdělen do 4 okruhů. Tím, že se běželo na otočku a zpět po stejné trase, měl každý závodník přehled o svých soupeřích. Na běhu se Lubošovi a Tomášovi osvědčila strategie konstatního tempa, které napomohlo předejít zbytečným krizím, nebo fyzickým obtížím, jako jsou křeče.

Luboš Hajský dokončil závod v čase 11:39.08 a Tomáš Tvrzník v čase 11:57.18. Tím oba splnili nejen vlastní předem nastavený limit 12. hodin a zároveň s úspěchem porovnali svou výkonnost s ostatními závodníky z mezinárodně obsazeného startovního pole. Dosažené časy dávají naději na úspěch i v příští sezóně 2011.