Romane, jak se vám letos daří a kde jste hrál v cizině?


Vyhrál jsem singl na mistrovství republiky a prohrál tam v semifinále deblu. Dvakrát jsem startoval v Německu, kde proti mě nastupovali hráči kolem dvoustovky. Ale všechny zápasy byly vyrovnané a pro mě dobré - 7:6, 7:5. Dobře jsem zahrál nyní v Polsku, kde to byl 100 000 Challenger, kvalifikoval jsem se na něj a v 1. kole porazil Itala Vanioziho (150. v žebříčku), ve druhém kole jsem pak prohrál se Španělem De la Nava. Ale po dobrém zápase. V uzbekistánském Karši jsem prohrál v semifinále, před čtrnácti dny jsem prohrál ve čtvrtfinále turnaje v St. Pöltenu. Jinak jsem odehrál všechny zápasy ve švýcarské extralize za tým Lucernu na postu trojky. Ze šesti utkání jsem tam čtyři vyhrál. V této extralize jsme pak prohráli v semifinále. Naposledy na turnaji v Ženevě jsem ale musel kvůli žaludečním problémům zápas skrečovat.

Takže jste po zdravotní stránce špatný?


Zvracel jsem a týden se musel léčit. Dobral jsem však prášky a už to drží. Všechno je v pořádku.

V květnu jste vyhráli druhou ligu a teď nás čeká první. Jistě máte i posily.

V pondělí to bude zápas proti Oáze, v úterý proti Plzni, což bude asi utkání o postup. Tam budou rozhodovat i holky. Ve středu je to proti Reasportu. Pokud vyhrajeme skupinu, postoupíme do semifinále a věřím, že i do finále. Na soupisce máme napsané Menendeze, Mirnegga, na trojce já, na čtyřce Majšajdr nebo Cakl. Ale Mirnegg si udělal něco se zápěstím, takže velmi pravděpodobně nebude hrát. Nemůže stisknout pořádně raketu. Takže asi přibude i náhradník Vojtěchovský. Protože to Mirnegg oznámil na poslední chvíli, už se nepodařilo nikoho jiného za něj angažovat. Ale sehnal jsem z Lucernu ukrajinskou tenistku Burjačok, která byla na žebříčku 180.

Jak jste se připravovali na tento náročný týden?

Trénovali jsme kolektivně, celý tým. Byli jsme tři dny na soustředění v Drhlenách. Cakl měl předtím náběh na mononukleózu, ale testy měl naštěstí v pořádku. Jsme fit, týden se makalo a věřím, že jsme připraveni dobře. Jsme dobře naladěni a forma by měla být.

Určitě chcete postoupit, když to loni proti Spartě nevyšlo.

Věřím, že se nám podaří postoupit do semifinále i dál. Musíme všichni zamakat, sejít se a být zdraví. Škoda Mirnegga, to bychom byli daleko silnější.

Navíc máte výhodu domácího prostředí, kde ale ještě minulý týden byly kurty kvůli dešťům v dost špatném stavu.

To byly. Tak rychlou antuku jsem ještě nezažil. Na tak rychlých dvorcích po vodě jsem ještě v životě nehrál. Sjíždělo to a klouzalo jako hrom. Ale už jsou dosypané a zlepšují se den ode dne.

Co vás osobně ještě po lize čeká?

Další turnaje. V Trnavě, Štětíně a také Jižní Amerika. Cílem vedle naší extraligy s LTK je dostat se do kvalifikace na Rolland Garos.

PROGRAM LIGY U JEZÍRKA


Dnes od 10 hodin:
LTK Liberec - Oáza Praha


Zítra od 10 hodin:
LTK Liberec - Škoda Plzeň


Středa od 10 hodin:
LTK Liberec - Reasport Nymburk