Liberec - V kalných vodách liberecké přehrady pokračuje mistrovství Evropy v orientačním potápění. V disciplíně M-kurs získala Zuzana Štěpánková zlato, stříbro Ondřej Kašpar a bronz Zuzana Dvořáková a také juniorka Eliška Vilímková. Celkem tak má Česká republika třináct medailí.


Mezi muži byl nejlepší Ukrajinec Zolotov, o druhé místo se podělili Kotov z Ukrajiny s českým závodníkem Ondřejem Kašparem. Jakub Němeček obsadil čtvrté místo.


Mistryní Evropy v M-kursu se stala Zuzana Štěpánková s časem 5.58 minuty a celkovým počtem 1985,0 bodů. Na druhém místě skončila Yampolska z Ukrajiny, bronz vybojovala Zuzana Dvořáková.


Mezi juniory si doplaval pro mistrovský titul Němec Max Lauschus, Martin Šmejkal skončil pátý. V juniorkách zvítězila Ukrajinka Kaidan, za ní byla Papina z Kazachstánu a bronz získala Eliška Vilímková, těsně následována Naďou Tylovou.


Disciplína M-kurs: Plave se trasa ve tvaru písmene M, bóje se nehledají, pouze se objíždějí. Je to rychlostní závod, slalom se třemi změnami kurzu, kde se navíc hodnotí přesnost doplavání do cíle.


Dnes se od 9 hodin uskuteční poslední disciplína týdenního mistrovství Evropy, kterou bude sjíždění družstev. Odpoledne v 17 hodin bude v areálu kolejí nejen slavnostní vyhlášení výsledků, ale také k ukončení celého šampionátu.