Kvůli nataženému svalu nenastoupil již k prvnímu zápasu Poháru CEV v belgickém Lenniku a určitě vynechá i zítřejší odvetu.

„Jakub Veselý je mimo hru. Je v nemocnici s nějakým infekčním onemocněním. Sice doufáme, že ho dnes propustí, ale zítra určitě nenastoupí,“ uvedl ředitel Dukly Pavel Šimoníček.

Nejvyšší hráč Dukly bude chybět. Lennik má technický tým založený na výšce. Slovinec Dragan Radovic měří 206 centimetrů, blokař Arne Poelman je ještě o pět centimetrů vyšší.

První zápas na půdě Lenniku Liberec prohrál 0:3 a v zítřejší odvetě musí nejprve jakýmkoliv výsledkem zvítězit, aby vybojoval prodloužení v podobě zkráceného setu.

„Domácí prostředí dělá strašně hodně. Pevně věřím, že nám pomůže k postupu do čtvrtfinále,“ řekl Pavel Šimoníček.
Lennik v generálce na libereckou odvetu ztratil v belgické lize první body.

Zatím suverénní Lennik měl se šestým týmem VC Handelsgids Averbode nečekaně mnoho práce a o svém vítězství 3:2 rozhodl až ve zkráceném setu.

„Pohárové utkání je úplně o něčem jiném než ligový zápas, ale je pravdou, že to může o něčem napovídat,“ dodal Pavel Šimoníček.

Volejbalisté Lenniku přiletí do České republiky ve středu v osm hodin ráno. První trénink absolvují v hale liberecké Dukly dnes v 19 hodin, druhý zítra mezi 11 hodinou a polednem.

Osmifinálová odveta začíná ve čtvrtek v 17.30 a přímým přenosem ji vysílá čtvrtý program České televize.