„Dopadlo to podle očekávání. Bohužel naše mladé holčiny zatím nestačily na fyzickou sílu soupeřek. Osobní souboje Děkanka dohrávala do konce, kdežto naše holky odpadávaly,“ zhodnotil manažer libereckých florbalistek Zdeněk Chyba.

Děkanka vedla v závěrečné třetině již 5:0, liberecké hráčky však ještě dokázaly snížit na rozdíl tří gólů.

V závěru ještě hrály Crazy Girls dvojnásobnou power play, kosmeticky vylepšit skóre se jim však už nepodařilo.

Rozhodující moment se odehrál v první půli druhé části, ve které liberecké hráčky probudil druhý inkasovaný gól, po kterém se hráčky Děkanky bránily několikaminutovému libereckému tlaku.

„Byl to klíčový moment. Soupeře jsme zamkli a měli jsme několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky. Kdyby se nám podařilo vstřelit kontaktní gól, možná zápas vypadal jinak,“ řekl Zdeněk Chyba.

Děkanka však drama nepřipustila, ještě ve druhé třetině zvýšila na 3:0 a definitivně rozhodla dvěma góly na začátku poslední části.

Liberec tak svou třetí účast ve finále domácího poháru k zisku druhého titulu nevyužil. Naposledy vyhrál pohár v roce 2004.

„Děkanka vyhrála zaslouženě, ale znovu naše holky ukázaly, že jsou obrovským vkladem do budoucna. Myslím si, že za dva roky to bude úplně opačně,“ věří Zdeněk Chyba.

Děkanka je momentálně jasně nejlepším českým ženským florbalovým týmem. V loňské sezoně ukončila šestileté panování Liberce v extralize a letos v ní ještě neztratila ani bod.

Pohár ČFbU, ženské finále ve Svitavách: Con Invest Děkanka Praha – FBC Liberec 5:2 (1:0, 2:0, 2:2). Branky: 22. a 44. Šteglová, 33. a 46. Rozumová, 11. Novotná – 48. Urbanová, 53. Koníčková. Rozhodčí: Mikula – Kotala. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 300.