V přípravě, kterou zahájily 1. srpna společně s družstvem žen, se hlavně zaměřily na nabrání fyzické kondice, za kterou je splnění umístění v podzimní části. Pomohl i příchod trenéra Luboše Zemana k družstvu žen, který celou fyzickou i herní přípravu připravil. Všechna děvčata tuto náročnou přípravu absolvovala poprvé a výsledky v podzimní části jen potvrdily, že se Lokomotiva vydala správnou cestou. „Na letním soustředění v Rokytnici nad Jizerou jsme přidali i herní činnost a již v turnajích před začátkem I. ligy starších dorostenek jsme všechna utkání vyhráli. Vstup do soutěže se nám vydařil nad očekávání a děvčata získala potřebné sebevědomí. Úspěšné podzimní tažení, ve kterém jsme prohrály pouze dva zápasy, s vedoucím celkem Porubou a Slavií Praha. Obě utkání byla hrána na hřištích soupeřů a v domácích zápasech jsme udržely neporanitelnost. Doma jsme porazily i loňského mistra republiky HC Zlín SCM jednoznačně o devět branek,“ uvedl vedoucí družstva Petr Weisenbilder.

Po podzimní části soutěže jje tak Lokomotiva na nečekaném 3. místě se stejným počtem bodů jako druhý HC Zlín SCM. Trenér Jan Houser si cení dobré defenzivy, když tým dosáhl nejméně obdržených gólů. „Soupeře jsme přehrávali fyzickou kondicí a plněním taktických rad. V celé podzimní sezoně jsme nastříleli 238 branek z toho dvanáct bylo po kontumačním výsledku, že soupeř nepřijel,“ poznamenal Houser.

O branky se rozdělily: Jágrová 10 zápasů/44branek, Weisenbilderová 7/42, Líkařová 10/38, Rezlerová 8/30, Houserová 10/19, Davidová 10/17, Kuhnová 10/24, Drholcová 8/7, Jiřičná 1/4, Brodská 5/1.

„Brankářky Podhajská a Rothová byly oporami ve všech zápasech. Všechny hráčky šly výkonnostně proti loňskému ročníku nahoru. V tomto trendu budeme pokračovat i v zimní přípravě a v jarní části se pokusíme navázat na úspěšný podzim,“ dodal trenér Houser.

„Po kvalitní letní přípravě, která byla náročná hlavně fyzicky, jsme ligové zápasy odehrály v obrovské pohodě. Od prvního kola se nám dařilo kolektivní hrou vyhrávat, a to vneslo do mužstva klid a sebevědomí. Je nám líto dvou prohraných zápasů, hlavně na Slavii, které jsme si prohrály vlastními chybami. V takto dobře rozjeté podzimní části ligy se budeme snažit pokračovat i na jaře. V zimní přípravě pro to uděláme vše, i když víme, že to bude bolet a bude nás to stát spoustu odříkání,“ řekla kapitánka dorostenek Lucie Houserová.