Dramatické finále pro Varnsdorf

Liberec - Domácí vysokoškoláci prohráli po dramatické koncovce poslední utkání první poloviny základní části s ambiciózním soupeřem.

13.12.2007

BUCHAR BRÁNÍ. V bílém liberecký hráč. Foto: DENÍK/Cihlář Miloslav

Trenér Jiří Klíma se v utkání musel obejít bez nemocných Smetáka a Porteše. Základní sestava Zelený, Buchar, Hanyk, Hruška a Neumann začala utkání zónovou obranou 3 - 2 a v 5. minutě první čtvrtiny vedla 14:7, když 10 bodů nastřílel Zelený. Varnsdorf měl výškovou a především váhovou převahu, když tři hráči měli více jak dva metry a vážili hodně přes 100 kg. Prosadit se proti těmto hráčům pod soupeřovým košem bylo velmi nesnadné, a tak domácí pečlivě připravovali střelecké pozice pro střelce z perimetru. Soupeř změnil útočný systém hry a začal se také výrazně prosazovat střelbou za tři body. Do druhé čtvrtiny poslal trenér domácích na hřiště Zmeškala, Pomikálka, Davida, Zeleného a Hrušku, kterým se začátek vůbec nepodařil, když ve 4. minutě prohrávali 26:34. V závěru poločasu se zkušený David prosadil třemi trojkami a vyrovnal, ale hostující Voráček za posledních pět minut dal 15 bodů, a zvrátil tím stav opět ve prospěch Varnsdorfu 43:48.

Do druhého poločasu nastoupila Slávie se základní sestavou, kterou trenér téměř neměnil a ve 4. minutě se domácí ujali vedení 57:55. Na konci třetí čtvrtiny byl stav 68:74. Vše měla rozhodnout poslední čtvrtina a její průběh to potvrdil. Vysokoškolákům se povedl vstup do 4. čtvrtiny, když v 5. minutě vedli rozdílem pěti bodů. Čtyři a půl minuty před koncem Liberec vedl 86:80, jenže další proměňování šestek bylo katastrofální, pouze tři z osmi pokusů vyšly, a to nakonec rozhodlo o utkání. Ještě 23 vteřin před koncem, kdy hostující Buben proměnil střelecký pokus a Varnsdorf šel do vedení 92:91, si trenér Klíma vzal time-out. Hráči dostali pokyn hrát útok co nejdéle a zakončit nájezdem do koše. Osm vteřin před koncem Hruška najel do vymezeného území a přihrál volnému Hanykovi pod koš, který však byl při střelbě zablokován a hostující hráči míč po doskoku kontrolovali.

„O šťastné koncovce pro hosty pravděpodobně rozhodl pátý faul Neumanna na začátku 8. minuty poslední čtvrtiny a především velmi nízká úspěšnost trestných hodů, které hrají důležitou roli v takto vyrovnaných utkáních a dramatickou koncovkou. Výborně zahráli hráči základní sestavy, byť se na jejich střelecké úspěšnosti na konci utkání projevila únava. Především excelentní střelec Buchar v závěru neproměnil čtyři ze svých šesti pokusů z čáry trestného hodu, a to je opravdu málo,“ uvedl Klíma.

Body: Zelený 20, Neumann 18, Buchar 14, Hruška, David 11, Hanyk 8, Zmeškal 4, Pomikálek 2, Bartoš, Minčák, Holec a Djuliman – nenastoupili – Voráček 35, Zázvorka 26, Buben 20. Fauly: 19:15, TH: 15/8:20/14, trojky: 11:10.

Druhou polovinu soutěže zahájí Slavia TU v Roudnici v pátek 4. ledna.

13.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Dovadlo F. X. Šaldy. Ilustrační foto.

Vyhrajte vstupenky do divadla. Startuje nová poznávací soutěž

ZASTARALÝMI PAROVODY uniká až 40 % tepla, které jde k zákazníkům. Město požaduje revitalizaci alespoň dvou větví ze tří stávajících, Teplárna mluví jen o výměně parovodu v centru města směrem na Pavlovice. Další sporný bod, na kterém se m

Začne výměna parovodu, zmizí z koryta Nisy

Zahrada slaví úspěch s chovem vzácného sambara

Liberec – Liberecká zoologická zahrada se může pochlubit vzácným přírůstkem. Jedná se o samečka sambara skvrnitého.

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

Máte známého či příbuzného, který během druhé světové války prošel táborem v Letech? Žije ve vašem okolí pamětník, nebo třeba potomek člověka, který v táboře byl?