V dramatické pětisetové bitvě prohráli na palubovce Ostravy 2:3, která tak Liberci oplatila porážku z předchozího vzájemného zápasu.

Kvalitní volejbal s řadou pěkných výměn a dramatickým průběhem nabídl sobotní zápas 13. kola extraligy mužů v Ostravě.

„Procházíme nějakou krizí, prohráli jsme už třetí zápas v řadě. Celému týmu se nedaří v základních činnostech, v utkání byly jen okamžiky, kdy jednotlivci zahráli pár dobrých balonů,“ posteskl si liberecký univerzál Dalibor Polák.

Liberec v předchozích dvou zápasech prohrál na palubovce úřadujícího mistra z Českých Budějovice a po reprezentační pauze ve čtvrtek naprosto selhal před vlastními diváky, když jednoznačně prohrál s Brnem a přišel o první místo ve vyrovnané extraligové tabulce.

Do sobotního utkání vstoupili lépe Severočeši. Těžili hlavně z podání, které si ostravští volejbalisté v 1. sadě nedokázali přihrát. Ve druhém dějství kouč DHL poslal na palubovku blokaře Malínka se smečařem Kozákem, kteří vyztužili obranu na síti, a když domácí zlepšili i servis, neměl soupeř šanci.

Hru Dukly oživil až střídající nahrávač Šimeček a po vyrovnaném průběhu 4. setu si hosté zásluhou smečaře Bízy vynutili zkrácený tie-break. V něm ale od začátku udávali tempo volejbalisté DHL.

„Všichni jsme bojovali do posledního balonu a soupeři nedali nic zadarmo, moc jsme chtěli vyhrát,“ radoval se ze zisku obou bodů domácí univerzál David Konečný.

„Liberec jsme porazili hlavně zásluhou obrany na síti, kde dominoval blokař Kubala, a smečaře Správky v útoku. Kolektivní a bojovný výkon ale podal celý tým,“ pochválil své svěřence ostravský trenér Jaroslav Tomáš.

Liberec nemá na oklepání se ze dvou porážek během tří dnů příliš času. Již v úterý jej čeká úvodní utkání z dvouzápasu v rámci osmifinále Poháru CEV. Od 20.30 hraje v belgickém Lenniku o postup do čtvrtfinále.

DHL Ostrava – Dukla Liberec 3:2 (-21, 21, 16, –23, 10).
Rozhodčí: Záhorcová a Bydžovská. Čas: 110 min. Diváci: 400.
Ostrava: Michálek, Zaťko, Nunes, Kubala, Konečný, Správka, libero Gelnar – Kozák, Malínek.
Liberec: Simaro, Bíza, Dittrich, Polák, Jeslínek, Čermák, libero Kryštof – Vencovský, Ticháček, Vampola, Šimeček.