Konečně jste protrhli černou sérii porážek. Jaký pocit převládá?

Hlavní pocit, který do budoucna mám, je naděje. Musím říci, že už jsem ji malinko ztrácel. I v průběhu utkání s Kolínem, které jsme měli dostat pod kontrolu daleko dříve. Bylo to hrozné trápení…

Oslavili jste společně nějak vytoužené vítězství?

Já jsem to neslavil. Konec konců ani není příliš co slavit. Porazili jsme Kolín, ale koho jiného bychom už chtěli doma porážet? Prohráli jsme toho již dost. Snad jen to, že se nám teď bude trochu lépe dýchat a začneme hrát basket, na který vím, že máme, ale který zatím nepředvádíme.

Kolín šňůru jedenácti proher začal, teď jste mu to vrátili. Myslíte, že by mohla naopak přijít série jedenácti výher?

(Smích). Víte, kvalita soupeřů, kteří nás teď budou čekat je značná… ala samozřejmě, že chceme hrát o vyšší pozice než dosud, protože to nebylo důstojné. A nadále není.

Uvažoval jste v uplynulých týdnech někdy o rezignaci?

Myslíte, že je možné o tom neuvažovat? To bych musel být splachovací! Jednal jsem o tom s vedením klubu, které mi podporu nadále dalo. Nemyslím si, že by za celou tu dobu mělo připravené nějaké řešení, které by umožnilo omezení mé funkce nebo cokoliv, takže pro samou funkčnost klubu jsem to musel vydržet a zatím musím nadále. Důvěru od vedení stále mám. Vůbec to ale nemyslím tak, že bych byl nenahraditelný, to není nikdo, ale klub na to v tuto chvíli není připravený.

Říká se, že vše zlé, je pro něco dobré. Co vám série proher dala?

O tom bychom se mohli bavit tak za půl roku, když budu vědět, že jsme to zvládli a dostali se do play off. I když ta cesta bude hrozně trnitá a dlouhá. Hlavní, co vnímám, je, že jsme asi všichni ztratili malinko pokory. Chce to více si vážit toho, čeho jsme v minulosti dokázali a na to navazovat a méně hlasitých výkřiků, jak jsme dobří a o to více pracovat. Týká se to mě, hráčů a všech okolo. Dalo mi to zkušenost, že od relativně dobře rozdělané práce může být pád velmi tvrdý.

Další utkání hrajete až za týden. Jak bude probíhat příprava?

Budeme se snažit o doplnění kádru. Přesně to specifikovat nemohu, protože definitivně nic uzavřeného ještě není. Z toho vyplývá i začlenění příchozích hráčů do kádru. Doufám, že nějací budou. To je jedna věc. Druhá věc je, že teď se dá konečně začít pozitivně pracovat, protože jsme na trénincích museli omezit veškerý trénink na naprostý základy a drilování základních věcí. Mozky hráčů nebyly schopny příjimat nové informace. Teď doufám, že drobnými krůčky opět nastartujeme proces, abychom se zlepšovali.

Nelitujete toho, že nehrajete dříve, když jste teď vyhráli?

To tedy nelituji, protože potřebuji nějaký čas na adaptaci změn, které budou následovat.

A po posilách se poohlížíte v Česku nebo za jeho hranicemi?

Hledáme všude. Já jsem vždy tvrdil, že rád pracuji s českými hráči, protože jsem rád, když je to pro český basketbal prospěšné. Nerad bych se dostal do situace, že bych pracoval pro český basketbal a dostal tým do druhé ligy. Český trh je momentálně nedostatečný v nabídce, takže se musí hledat v zahraničí. Nemluvě o tom, že fyzické dispozice například amerických hráčů jsou někde jinde než dispozice českých hráčů. Nám například dělá vždy extrémní problém ubránit hráče tmavé pleti, protože jejich dispozice pro basketbal jsou jiné.

A nemůžete přiblížit alespoň zemi?

To právě nemůžu. Těch jednání probíhá více. Každopádně po víkendu budu vědět více.