Černá série Kondorů může skončit proti stejnému soupeři, se kterým začala.

Liberec ve středu hostí nováčka Národní basketbalové ligy z Kolína, svého prvního přemožitele v sérii jedenácti proher v řadě.

Liberečtí basketbalisté v Kolíně prohráli ve 3. kole a od té doby ani jednou nevyhráli, když postupně podlehli všem účastníkům nejvyšší české basketbalové ligy.

„Vítězství by pro nás mělo cenu zlata. Potřebujeme to jedno vítězství urvat a zvednout se především psychicky,“ uvedl sportovní ředitel Kondorů Jakub Důra.

A pokud by ani dvanáctý pokus nevyšel?

„Určitě by se něco stát muselo. Ale nic naplánovaného nemáme, věříme, že to konečně vyjde,“ odpověděl sportovní ředitel.

Kolín se letos radoval z vítězství třikrát, pokaždé však na vlastní palubovce.

A na vítězství již čeká pět zápasů. V posledním kole Kolín nestačil na Brno.

„Je to pro nás hodně důležité utkání, protože Liberec je na tom v tabulce podobně jako my,“ uvedl pro klubový web trenér Kolína Miroslav Sodoma.

Liberec je jedenáctý před posledním Ústím nad Labem, které hostí devátou Sadskou. Kolín je desátý…

V případě prohry může mít Liberec stejně bodů jako poslední tým, v případě vítězství se by mohl bodově poskočit na deváté místo!

Otazník visí nad startem Ladislava Tótha a Jiřího Černoška, kteří mají problémy se zády.

Zápas pravdy začíná dnes v Tipsport aréně v 18 hodin.

Diváci mohou při zápase nalézt odpověď na soutěžní otázku ve vánoční soutěži, kde je možné získat pravý dres Kondora.

Další utkání na Kondory čeká až za devět dní, v pátek 7. prosince, opět doma s Ostravou.

Ladislav Tóth: Nejsme psychicky dole!

LIBEREC - Čtyřiadvacetiletý Ladislav Tóth letos patří k oporám Kondorů. Po Lukáši Krausovi patří k nejpilnějším střelcům. Jeho průměr nastřílených bodů za zápas dosahuje téměř k číslu dvanáct.

Jedenáct zápasů v řadě jste ale nevyhráli. Asi vás z tohoto pohledu individuální statistika příliš netěší, že?

To máte pravdu. Raději bych místo toho polovinu zápasů vyhrál.

Co byste byl ochoten za dnešní vítězství proti Kolínu obětovat?

Těžko říci. Já ani nevím, zda nastoupím. Už tři dny mě totiž trápí bolest zad.
Jak z vleklé krize ven?
Už v posledním zápase na USK bylo vidět velké zlepšení. Nejsme psychicky dole, chce to prostě ještě chvilku vydržet a vítězství přijde.

Ve středu hostíte Kolín, který je přijatelným soupeřem. V tabulce je jen těsně před vámi, odstartoval sérii vašich porážek a navíc jste proti němu v prvním vzájemném zápase nastřílel třicet bodů…

Kolín nás u sebe překvapil dobrou střelbou. Má velmi dobrý tým se spoustou zkušených hráčů. Ale máme na to ho porazit. Dnešní zápas může být úplně jiný. Hlavně musíme dobře bránit a nenechat Kolín skórovat z jednoduchých pozic po našich chybách.

Změnilo se něco v přípravě na poslední zápasy?

Hlavně jsme se ji snažili odlehčit, nezabývat se složitými herními systémy, ale vrátit se k základům, k jednoduchosti. Zkrátili jsme například i předzápasové porady a o soupeři se snažíme příliš nebavit, aby nás to příliš netížilo.