V domácím prostředí v sále Hotelu Česká beseda porazili BC Praha 8:4.

Místo osmi boxovalo jen šest dvojic. Hmotnostní kategorie do 57 kilogramů zůstala ze strany obou družstev neobsazena, v šedesátce neměli borce domácí, ale hosté přivezli boxera, kterému ještě nebylo 17 let a podle pravidel nesměl v soutěži mužů nastoupit.

Základ úspěchu položil podle očekávání v nejnižší kategorii Kohoutek, který porazil Kořínka. Gaži potom zvýšil na 4:0. Po těsné Smolově prohře na body to bylo 4:2, Bezvoda v pětasedmdesátce ale opět zvýšil. Žemlička poté dostal na trojúhelník a prohrál v 2. kole r. s. c. V těžké váze však Vaňata dokázal zvítězit a tím zajistit pro Liberec konečné vítězství 8:4.

„Všichni kluci zabojovali. Věděli, že máme šanci, makali nadoraz,“ potěšilo trenéra domácích Ondřeje Malce. „Závěrečný zápas odvedl Vaňata na výbornou. Kdyby prohrál, byla by remíza.“

Liberečtí mají zatím jednu prohru, dvě výhry a jeden odložený zápas, který bude odboxován do konce roku. Kromě toho je čeká o druhém prosincovém víkendu duel v Ostravě.

„Začátek soutěže je dobrý, jsem spokojen s výsledky,“ uvedl Ondřej Malec. „Spokojeni jsou i diváci, opět jsme měli plno.“

1. liga boxerských družstev: BC MALEC LIBEREC – BC PRAHA 8:4. Do 54 kg: Kohoutek porazil Kořínka n. b., do 64 kg: Gaži porazil Škodu n. b., do 69 kg: Smola prohrál s Hyblerem n. b., do 75 kg: Bezvoda porazil Zaspala n. b., do 81 kg: Žemlička prohrál se Stárkem r. s. c. v 2. kole, nad 81 kg: Vaňata porazil Černého n. b.