Z dvanácti zápasů sehráli Kondoři na domácí palubovce Tipsport areny pouze čtyři, a to také nebylo pro psychiku nejlepší. Prohráli doma s Novým Jičínem, Pardubicemi a v posledním zápase i se Sadskou 88:94.

„Hráči jsou válečníci a mají silnou touhu něco dokázat,“ uvedl trenér Jan Slowiak, který je z dosavadního průběhu hodně smutný.

Soupeř – vysokoškoláci z USK Praha – na tom není po dvanácti kolech také bůhvíjak dobře, protože má jen jediný bod k dobru oproti Libereckým. Navíc se jim loni nepodařilo Kondory porazit.

Liberečtí tak mohou sobotním zápasem navázat na vítěznou tradici z těchto duelů a ukončit tak šňůru deseti proher v řadě.
V týmu Kondorů skončil sportovní kariéru čtyřicetiletý Aleš Kočvara. „Další odchody? Ne, to určitě ne. Nyní přemýšlíme o posílení týmu. Měli bychom být na USK kompletní, ohrožen je jen start Černoška, který má potíže se zády,“ potvrdil Slowiak.

Pro trenéra Slowiaka není prostředí na USK cizí, protože právě z tohoto klubu přišel do Liberce. Je nějak více motivován? „Na USK to mám rád, určitě tam není nepřátelské prostředí. Ale já se snažím zlepšit výkonnost našeho týmu a o nějaké větší motivaci proti USK nepřemýšlím. Chceme prostě vyhrát. Speciální příprava u nás nebyla, do tréninků jsme zařadili nové tréninkové prvky,“ dodal.