Po prvním figurovali až na čtvrtém místě (jen na sety) a potřebovali na druhé a rozhodující akci vyhrát čtyři utkání z pěti, aby se umístili do třetí příčky, která zaručovala postup do finále soutěže (3 z české skupiny a 3 ze skupiny moravské). Kluci předvedli ovšem tak vynikající výkon, že nevyhráli čtyři, ale všech pět utkání a navíc ve všech zvítězili 3:0.

Účastníci turnaje a diváci v domácí hale ZŠ Františkov byli svědky absolutní dominance libereckého týmu, který se dokonale vyrovnal s odchodem několika hráčů r. n. 1990 před sezonou a který využil dobře i domácího prostředí. „Družstvu zahráli skvěle všichni hráči, včetně střídajících kluků. Nikdo nekazil, natož aby zklamal. Tým se prezentoval místy bezchybným výkonem a dal si krásný dárek po dřině, kterou od jarních měsíců absolvoval, v podobě hladkého postupu z druhého místa a získání pořadatelství jednoho z finálových turnajů. Kolektiv prokázal, že je schopen bojovat i o medaile. Vítězství 3:0 nad mimořádně silnými středisky USK Praha, VO Příbram a VK České Budějovice se nesmí samozřejmě přecenit, ale ukázala, že ty ambice jsou oprávněné,“ hodnotil trenér Petr Prokop. Pod vedením trenérů Nalezínka, Prokopa a Švermy odehráli turnaj nahrávači Zajíc, Kysel a Maier, libero Steffan, smečaři Novotný, Vaněček, Suchánek, blokaři Havelka, Šandera a Mysliveček, univerzál Nesvačil a polař Veselý.

Výsledky Slavie Liberec: USK Praha 3:0 (16, 23, 22), VK Ervěnice 3:0 (16, 23, 9, VK České Budějovice 3:0 (21, 16, 18), VO Příbram 3:0 (21,10, 24), SKV Ústí n. L. 3:0 (11, 17, 19).