Základní sestava ve složení Zelený, Buchar, Hanyk, Hruška a Smeták se chvíli zastřelovala, a tak v 5. minutě na ukazateli svítilo skóre jen 7:6 pro domácí. Od tohoto stavu však dovolila hostům vstřelit pouze jeden koš a zvýšila skóre na rozdíl 17 bodů 25:8, když na hřiště v poslední minutě první čtvrtiny přišli střídající Holec a Porteš. Do začátku 2. čtvrtiny nastoupili na palubovku čtyři hráči, kteří zakončili první čtvrtinu a novic Djuliman, kterému se vůbec nedařilo. Domácí trenér se proto rozhodl vystřídat a ve 4. minutě na palubovku postupně přišli další hráči z lavičky, Pomikálek a Bartoš. Tato sestava bohužel nesplnila očekávání, když dlouhé tři minuty nevstřelila ani koš a soupeř ji nastřílel sedm bodů. Do hry musel zpět Milan Zelený, který hru začal opět dirigovat a svými dvěma úspěšnými trojkami podpořil i střelecky. Na konci prvního poločasu byl stav 53:24, když domácí přehrávali soupeře rychlými protiútoky a hosté se prosazovali pouze z trestných hodů.

Začátek II. poločasu se střelecky dařilo hostům, když první tři minuty vyhráli 8:2. Po oddychovém čase domácích se na palubovku vrátili čtyři hráči základní sestavy, doplněni o Zmeškala, a ti opět předvedli hru, na kterou je trenér připravoval, tzn. rychlý protiútok nebo postupný útok zakončený střelou z perimetru, protože soupeř celé utkání hrál zónu 2-1-2. V průběhu druhého poločasu se na hřišti vystřídalo deset hráčů domácích. Pouze mladý Bartoš, který po vystřídání projevil svoji nespokojenost se střídáním (kopání do lahví s pitím a nemístné slovní projevy) se na hřišti již neobjevil. Na začátku 9. minuty čtvrté čtvrtiny, po jedné z mnoha úspěšných trojek domácího Buchara, se rozsvítilo na ukazateli skóre 99:54 a bylo jen otázkou času, kdy padne očekávaná stovka a případný rozdíl ve skóre bude vyšší než 50 bodů. Když Buchar opět úspěšnou trojkou pokořil hranici 100 bodů, tak domácí hráči ve snaze co nejdříve dosáhnout rozdílu padesáti bodů třikrát neúspěšně vystřelili a hosté vždy z protiútoku úspěšně zakončili a v poslední minutě dali sedm bodů a skóre zkorigovali.

„Ve druhém poločase se střelecky dařilo Djulimanovi a Bucharovi, který dal v utkání celkem sedm trojek ze 14 pokusů, což představuje 50% úspěšnost. Naopak zcela střelecky propadli Hanyk, Holec a Pomikálek. Nadstandardní střelecký výkon podal Honza Zmeškal, který za 11 odehraných minut nastřílel 14 bodů. Pro nemoc nehrál kapitán Neumann a Minčák,“ informoval trenér Jiří Klíma.

Body: Buchar 23 (7x3), Zmeškal 14 (1x3), Smeták 14, Zelený 12 (2x3), Djuliman 12, Hruška 11 (1x3), Porteš 7, Holec 4, Hanyk 3 (1x3), Pomikálek 2, Bartoš 0 – Král 18, Kůrka 17 (1x3), Šittich 12. Fauly: 24:11, TH: 5/3:25/18, trojky: 13:1.

Příští utkání odehrají studenti z Liberce 30. listopadu v Děčíně s ligovou rezervou.