Pokud se tak nestane, dojde v klubu ke změnám.

První šanci odvrátit je mají liberečtí basketbalisté již v sobotu, kdy hostí Sadskou.

„Alespoň dva zápasy z následujících tří bychom měli vyhrát. Pokud bychom to nezvládli, situace by začala být vážná a museli bychom to nějak řešit,“ uvedl sportovní ředitel Kondorů Jakub Důra.

Chvost Národní basketbalové ligy vypadá následovně: 8. USK Praha, 9. Kolín, 10. Sadská, 11. Kondoři a na 12., posledním místě živoří Ústí nad Labem.

A právě s USK Praha, Kolínem a Sadskou se Liberec během následujících dvanácti dnů střetne.

„Když to zvládneme, může to být už jen lepší,“ přeje si Jakub Důra.

Śnůra devíti proher v řadě však Kondory srazila po psychické stránce na samé dno.

Hojivým lékem na pošramocenou sebedůvěru by mohlo být vědomí, že první z trojice „zápasů pravdy“ sehrají liberečtí basketbalisté se Sadskou.

Tedy týmem, který letos již jednou porazili. A navíc na jejich palubovce, kde dokázali letos poprvé a také naposledy překonat stobodovou hranici.

Tento kousek se v loňské sezoně Liberci povedl proti Sadské dokonce třikrát, z toho jednou to však na vítězství nestačilo.

„Tento zápas z loňského ročníku máme stále na paměti, kdy jsme prohráli o dva body v prodloužení,“ řekl sportovní ředitel Liberce.

„Musíme Sadskou přebojovat a dát do toho více srdce,“ dodal.

Liberec i Sadská nasbírali letos stejně bodů. Rozdíl je v tom, že Sadská na svou třetí výhru čeká šest zápasů, Liberec devět.

Oba sobotní soupeři měli v posledním 11. kole velkou smůlu. Oba prohráli tím nejtěsnějším rozdílem.
Liberec doma podlehl 71:72 Pardubicím. Sadská zase prohrála v Brně 83:84, když ještě pět vteřin před koncem vedla o tři body a její hráči měli míč ve své moci…

Kondoři dokonce prohráli o jeden jedniný bod podruhé za sebou, když nesatčili na poslední Ústí nad Labem.

Zápas Liberec – Sadská začíná v sobotu v Tipsport aréně v 18 hodin.