Liberec opouštěl palubovku jako poražený osmkrát v řadě, Pardubice pětkrát.

A oba týmy se dnes střetnou v rámci 11. kola NBL.
Liberečtí Kondoři hostí Pardubice a na domácí palubovce se představí v této sezoně teprve potřetí!

I díky tomu zatím vyhráli z deseti zápasů jen dva a v tabulce jsou na předposledním místě.

„Začátek sezony v každém případě ovlivnil los, protože doma jsme téměř nehráli. Ale my se s tím musíme vyrovnat a další příležitost máme dnes s Pardubicemi,“ uvedl basketbalista Liberce Robert Landa.

V posledním kole Liberec prohrál v posledním Ústí nad Labem, které se z výhry radovalo vůbec poprvé v sezoně…

Nedaří se ani Pardubicím

„Přesto se všichni stále snažíme mít hlavy nahoře a věřit v to, že se ta série již musí otočit,“ dodal Robert Landa.

Momentálně se nedaří ani silným Pardubicím, které v posledním kole překvapivě podlehly doma Brnu 67:78.

„Tento výsledek se rozhodně nečekal a vypovídá o jisté nepohodě, jež v pardubickém týmu panuje,“ sdělil sportovní ředitel Kondorů Jakub Důra.
„Čeká nás další příležitost odpíchnout se k lepším výsledkům,“ podotkl Jakub Důra.
Pardubice sice prvních pět zápasů vyhrály, dalších pět však prohrály a v současné době jsou až na sedmém místě NBL.

Přitom Pardubice před sezonou vydatně posílily o zvučná jména, především o rozehrávače Levella Sanderse, který přišel z Děčína a již několik sezon patří k největším postavám Národní basketbalové ligy.

Mezi další nové opory týmu patří Tarvis Williams, pivot Kamaldin Gamma či na křídle se pohybující Sullivan Phillips.

„Pardubice se před sezonou počítaly do silné čtyřky, spolu s Nymburkem, Prostějovem a Novým Jičínem,“ dodal Jakub Důra.

Kondoři zakončí první čtvrtinu

Kondoři dnešním zápasem zakončí první čtvrtinu základní části NBL, která se jim bez ohledu na dnešní výsledek příliš nevyvedla.

Do druhé části vstoupí Liberec příští sobotu dalším domácím zápasem proti Sadské, kterou v prvním vzájemném střetnutí dokázal porazit. Ve druhé čtvrtině ligy se Kondoři představí doma celkem šestkrát.
Páteční zápas začíná před kamerami České televize v 17.50 hodin.