Jeden z těchto týmů bude v sobotu slavit postup do prosincového osmifinále evropského Poháru CEV.

Úvodní zápas v Rumunsku liberečtí volejbalisté prohráli 1:3 a dnes jim ani vítězství 3:0 nemusí k postupu stačit…

Pokud vyhrají jakýmkoliv výsledkem, následovat bude rozhodující zkrácený set. Jeho vítěz se může těšit na lepšího z dvojice Olsztyn z Polska či Lennik z Belgie.

„Věřím, že to zvládneme. I když to podle výsledku z úvodního utkání nevypadá, zápas byl vyrovnaný. Řekl bych, že jsou hratelní. Domácí prostředí navíc dělá hodně,“ uvedl trenér Dukly Vladan Merta. Zápas začíná v sobotu v hale Dukly od 18 hodin.

Volejbalisté Dukly si celý týden zvykali na jiné míče

Před odletem do Rumunska k prvnímu zápasu Poháru CEV toho Liberečtí o soupeři příliš nevěděli.

„Je to zápas spíše na okoukání. Myslím, že se rozhodne v odvetě u nás,“ říkal liberecký trenér Vladan Merta.

Dukla si z Balkánu odvezla prohru 1:3 na sety a v sérii prohrává 0:1.

Co tedy na Liberec dnes čeká?

„Myslím, že na nás vlítnou hned od začátku, takže musíme ustát první set a hlavně se trefit do podání,“ uvedl Vladan Merta.

„Když se nám totiž v Bukurešti servis dařil, mělo Dinamo problémy,“ vysvětlil Vladan Merta.

Dinamo Bukurešť se do Poháru CEV probojoval, stejně jako Liberec, díky druhému místu v národní soutěži.

Tým spoléhá na rumunské hráče. Dres Dinama obléká hned několik rumunských reprezentantů. Do města pod Ještědem přijel v pátek a v hale Dukly absolvoval od 19 hodin první trénink.

Liberec v sobotu musí vyhrát, jedno jakým výsledkem, aby vyrovnal stav série na 1:1. Pokud se mu to podaří, bude následovat zkrácený set hraný na patnáct vítězných míčů.

„Musíme to prostě vydřít, nejsme v situaci, kdy na co sáhneme, to se podaří,“ připomenul trenér sérii tří proher v řadě, včetně té pohárové.

Kromě cizího prostředí měli liberečtí hráči v Rumunsku ještě jednu nevýhodu.

Ještě dva dny před zápasem hráli extraligu, ve které se hraje s míči značky Gala, kdežto evropský pohár se hraje se značkou Mikasa.

A na nové míče, které jsou těžší a hůře létají, tak měli málo času si zvyknout. Proto celý tento týden trénovali s míči pro evropský pohár.

Liberecký trenér již v sobotu bude mít od začátku k dispozici univerzála Dalibora Poláka, který v uplynulých zápasech chyběl kvůli zranění kotníku.
Zápas o postup do osmifinále Poháru CEV začíná v sobotu v 18 hodin v hale liberecké Dukly.