Překvapila vás Bukurešť něčím?

Co se týče podmínek, tak v Česku jsme úplně někde jinde. Až tam si uvědomíte, jak dobře se u nás máme. My jsme například hráli v hale, ve které Dinamo normálně nehraje. Když jsme se ptali na důvod, odpověděli, že hala, ve které hrají ligu, je před spadnutím. Hala, ve které jsme hráli, je sice určená pro reprezentaci, ale její zázemí, sprchy a tak, bylo o hodně horší než u nás.

Máte nějaké informace o rozpočtu Dinama?

Vůbec. Jen nám říkali,a je to asi zjednodušené, že průměrný plat v Rumunsku je zhruba 300 Euro. A jejich hráči mají 700 až 1100 Euro.

Měli jste čas se po hlavním rumunském městě projít?

Času příliš nebylo. A taky pršelo. Ale když jsme jeli na trénink, tak nás provezli po Bukurešti proti naší vůli. Jeli jsme totiž na trénink o trochu dříve a oni nechtěli, abychom je viděli trénovat.Viděli jsme například palác Ceauşesca. To je něco neuvěřitelného, co si nechal postavit.

Před prvním zápasem Poháru CEV v Rumunsku jste o soupeři příliš informací neměl. Co jste se o Bukurešti dozvěděl?

Je to v podstatě policejní klub dotovaný státem, ve kterém jsou nejlepší rumunští hráči včetně čtyř reprezentantů. V lize sice Bukurešť skončila až druhá, ale rumunský mistr spoléhá spíše na cizince. Jejich volejbal se hodně podobá našemu. I když to podle výsledku nevypadá, zápas byl celkem vyrovnaný. Až na ten první set, ve kterém jsme byli horší a trápili se na přihrávce a na servisu.

Jak teď vidíte šance na postup?

Nechci se nějak vsázet, ale řekl bych, že jsou hratelní. Zápas byl vyrovnaný, pod tlakem byli oni i my. Věřím, že to zvládneme.

Na co si budete muset dát v odvetě pozor?

Myslím, že na nás od začátku vlítnou, takže ustát první set a hlavně se trefit do podání. Když se nám totiž podání v Bukurešti dařilo, tak měli problémy. Je jedno, jestli vyhrajeme 3:0 nebo 3:2. Potom bude důležité, abychom zvládli rozhodující tie break.

Na co se v tomto týdnu zaměříte? V sobotu vás čeká v Liberci odveta.

Celý týden budeme na balónech, abychom si zvykli na míče značky Mikasa, se kterými se hrají zápasy evropských pohárů. Minulý týden to nebylo možné. Ještě ve čtvrtek jsem hráli ligu, kde se hraje s míči značky Gala, a už v sobotu evropský pohár. Takže s Mikasama jsme poprvé tr énovali až tam.

V čem je mezi těmito míči největší rozdíl?

Gala je lehčí a více létá, což je nejvíce znát na přihrávce a na servisu. Takže když se pořádně netrefíte, je to hodně vidět.

Třikrát za sebou jste prohráli...

Ani mi to nepřipomínejte…

Označil byste to již jako menší krize?

Zase bych to jako velkou tragédii neviděl. Pohráli jsme dvakrát v lize a jednou v evropském poháru venku, kde domácí prostředí dělá hodně. Ale po těch čtyřech prvních zápasech v lize, které jsme vyhráli, přišlo malé uspokojení. A je to hned špatné, protože liga je strašně vyrovnaná. Všichni si teď musíme uvědomit, že nejde hrát na půl plynu.