„Jel jsem tam z povinnosti, ale nakonec mě druhé místo za domácím Lochmanem mrzí,“ potvrdil liberecký inlinista. „Jel se rychlý čas přímo ve městě za provozu a v parku. Tam bylo spadané dubové listí a ještě navíc předtím pršelo. Naštěstí pořadatelé dali začátek na 14. hodinu, takže trať stačila oschnout,“ řekl obhájce Poháru Inlajn.cz.

Ze šesti závodů Pecka absolvoval pět. Třikrát vyhrál, dvakrát skončil druhý. „Jsem rád, že jsem obhájil loňské prvenství, to byl můj cíl,“ poznamenal jezdec, který před druhým závodníkem měl náskok 28 bodů.

Ve druhém seriálu – Český pohár LifeInLine – chtěl být do 3. místa, takže si i zde třetím místem splnil své předsevzetí. Jediné, co může libereckého inlinistu mrzet, je to, že chtěl sehnat sponzora, ale ten jaksi ani při jeho úspěších není.

„Takhle musím na všechny závody za svý. Většinou pak za medialová umístění jsou věcné ceny, jen jednou byla za vítězství tisícovka. A to mi náklady na cestu nepokryje,“ přiznal Pecka.

Ten letos odjel na inlinech 450 km závodně - pět závodů v Českém poháru, osm v Poháru LifeInLine, půlmaraton v Berlíně, Podvihorlatský maraton a 100 km na Le Mans.

„Tréninkově jsem na kole najel 1900 km a na bruslích 2000 km. Tak 50 km týdně. A to ještě nepočítám cesty autem na závody. To by bylo kolem 25 tisíc,“ podotkl.

A co ještě Pecku čeká? Jeden závod v Prostějově a pak prý přemýšlí o dalších dvou.

„Pak si dám pauzu, protože sezona byla dlouhá. Prakticky jsem od ledna na bruslích,“ dodal veleúspěšný inlinista, jehož výsledky Český svaz kolečkového bruslení nezajímá.