Utkání s Příbramí rozhodoval až pátý set, ve kterém byli hosté úspěšnější a pod Ještědem se radovali z vítězství 3:2.

První tři sety byly jednoznačnou záležitostí. V prvním se radovala Příbram, v dalších dvou zase Liberec, který směřoval za vítězstvím.

Třetí set zakončil famózně na podání Jeslínek, který udělal šest bodů v řadě a zlomil příbramský odpor. Ovšem ne definitivně. Ve čtvrtém setu totiž vypukl volejbalový boj doslova o každý míč.

„Ve čtvrtém setu jsme to prostě nezvládli. Bojovalo se o každý balón a rozhodovalo se až v samotné koncovce,“ uvedl liberecký trenér Vladan Merta.

Jeho slova potvrzuje statistika. O více než dva body vedla Příbram pouze dvakrát, z toho jednou až když proměnila setbol. Liberec pouze dotahoval, když se nemohl prosadit proti skvěle bránícímu soupeři.

„Příbram hrála výborně,“ pochválil liberecký trenér soupeře.

Hosty výhra ve čtvrtém setu povzbudila a v tie breaku již měli navrch. Postupně si vybudovali až čtyřbodový náskok a výhru si již sebrat nenechali.

Pro libereckou Duklu je to již druhá porážka v řadě. V pondělí podlehla Opavě.

„Po čtyřech prvních zápasech, které jsme vyhráli, přišlo malé vystřízlivění. Spadli jsme do toho strašně lehce a o to hůře se teď z toho budeme dostávat,“ litoval Vladan Merta dvou porážek.

Již v pátek dopoledne Dukla odlétá do rumunského hlavního města, kde na ní čeká úvodní zápas Poháru CEV.

Liberec – Příbram 2:3 (–18, 14, 15, –23, –10). Sestava Liberce: Šimeček, Dittrich, Vencovský, Jeslínek, Bíza, libero Kryštof. Střídali: Símaro, Vampola, Veselý, Čermák.