Jednou z letních posil Crazy Girls je i Hana Koníčková, která přišla pod Ještěd z Uherského Brodu

Jak jste se dostala k florbalu?

Ve sportovní třídě v Uherském Brodě se mi zalíbil kroužek florbalu a po pár dnech sem ho začala navštěvovat.

 

Můžete se pochlubit nějakými úspěchy? Klidně i mimo florbalový život...

Mé úspěchy byly hlavně florbalové a z oblasti aerobiku. Po florbalové stránce jsme vyhráli Prague girls cup 2005, pak větším úspěchem bylo, že jsem vyhrála se žákyněmi republikové finále a posledním mým velkým úspěchem v 1.AC Uherský Brod byla výhra na Prague games 2007. Za florbalové úspěchy pokládám i skvělé výkony v divizi juniorek. Úspěchy v aerobiku byly menšího kalibru, ale vážila jsem si jich, protože s partou, se kterou jsem tančila, jsem vydržela opravdu dlouho, 7 let.

V čem cítíte, že se můžete nejvíce zlepšovat?

Určitě je mou slabinou, že nemám zkušenosti z extraligy, a co se týče hry, to vám neprozradím, protože byste věděli, jak na mě.

A zkuste naopak vyzdvihnout vaše přednosti?

Za své přednosti považuji týmovou hru a předvídání ve hře. Možná i to, že jsem důrazná.

Jak se vám zatím zamlouvá Liberec jako město?

Liberec je větší město a to znamená, že je tu víc možností, jak se dál vzdělávat. Parta lidí, co kolem mě je, je skvělá. Florbal luxusní a na svůj byteček s holkama si taky nemůžu stěžovat. Liberec je ok!

Kde v Liberci studujete?

Studuji prvním rokem Gymnázium SOŠP Liberec Jeronýmova a zatím se mi tady líbí, akorát k mému florbalovému vytížení se někdy připisují i špatné známky ve škole. Život je boj.

Můžete porovnat rozdíl ve fungování libereckého oddílu a klubu v Uherském Brodě?

Porovnat úroveň tady a v Brodě je složité, protože je jiné hrát za juniorky v Brodě a extraligu tady v Liberci, nicméně Liberec mi dá víc ze hry a to jako oddíl a to i jako hráči.

Máte nějaké zkušenosti z reprezentace?

Mám zkušenost z juniorské reprezentace. Moc se mi tam líbí, jsme tam dobrá parta a připravujeme se velmi usilovně na mistrovství světa v Polsku.

Co od angažmá v Liberci očekáváte?

Letos? Letos očekávám zkušenosti s extraligovými týmy, ale ambice nemáme určitě nízké, chtěli bychom zasáhnout do boje o medaile. Dlouhodobým cílem je co nejvíce a nejdéle se věnovat florbalu na vysoké úrovni.

Co říkáte svému extraligovému startu za Liberec?

Zápasy byly skvělé! Nečekala jsem, že hned první dva zápasy doma s tak těžkými týmy budu hrát. Jsem moc ráda, že jsem hrála a ještě lepší pocit mám, že nám to ajně „šišounů“ vůbec někdo umožnil. Tým klape, jak má.