Velkou překážkou pro ně byl domácí gólman Tykvart. Toho domácí, hrající s velkým nasazením, dokázali využít a v opticky vyrovnaném utkání si udržovali jedno až dvoubrankový náskok. Ten v poslední desetiminutovce zvýšili dokonce až na 12:8 a Pragováci se hodně trápili. Zabojovali však a během posledních dvou minut před přestávkou korigovali na přijatelných 12:10.

Do druhé části hry doslova vlétli jako vyměnění, během čtyř minut vyrovnali na 13:13 a za dalších šest minut již vedli 14:17.

Domácí borci najednou nevěděli co hrát proti kompaktní obraně a nedokázali čelit rychlým protiútokům Pragováků, kteří se výrazně polepšili při střeleckých pokusech. V poslední čtvrthodině to již byla exhibice jabloneckých házenkářů a nezměnila na tom nic ani skutečnost, že v závěru utkání si zahráli i mladíci z lavičky.

Liberec (branky): Tykvart, Rajdl – Horyna (4), Hošic (4), Jeništa (3), Starý, Kulík a Ploch po 2, Černý, Eliáš a Švejnoha po 1, Jiránek, Menšík a Jakl. Jablonec: D. Hlinka a Opata – Mrklas 7, R. Hlinka 6, Jakubec a Ziebiker po 5, Dědeček 4, Svoboda 2, Trejbal 1, Sluka, O. Heinl, Žák, J. Vraný, M. Vraný.