V současné době hraje za starší dorost Slavie TU Liberec - U18 oblastní přebor (v loňské sezoně hrál dorosteneckou ligu U16), hostuje v BK Děčín, kde hraje dorosteneckou ligu U18. „Rád bych mu dal příležitost v mužích Slavie. Je to opravdu nejenom velký, ale i talentovaný hráč a věřím, že jednou může hrát nejvyšší soutěž. Byl by naším třetím odchovancem, který by to dotáhl do extraligy (Herink Děčín, Hartman - Chomutov). V záloze máme ještě Jana Smetáka, o něhož je zájem z Kondorů a Děčína,“ uvedl trenér Slavie TU Jiří Klíma.

Kdy jste se rozhodl pro basket? Rozhodovala o tom vaše výška?

Chtěl jsem ho hrát odmala, což je tak osm let zpátky. Bavil mě. Víc než fotbal nebo ostatní sporty. Už tenkrát jsem byl nejvyšší ve třídě, přitom rodiče až tak velcí nejsou. Táta měří 195 cm a máma kolem 170. Ani jeden z nich basket nehráli. Mně se basket prostě líbil a začal jsem ho hrát, baví mě stále.

Dostal jste se za dobu, co hrajete, do výběrů? Nemáte nyní nějaké nabídky výš?

V reprezentacích jsem nebyl. Jen na olympiádě mládeže v Brně před pěti lety. V současné době trénuji s libereckými Kondory dvakrát v týdnu.

Takže trénujete s dorostem a muži.

Před zápasem v Děčíně, ve Slavii až třikrát týdně a dvakrát týdně s Kondory. Takže každý den trénink.

Zvládáte takové zatížení spolu se školou?

Dělám druhým rokem Střední průmyslovou školu stavební a zatím to jde.

Jaký je váš post na hřišti?

Stále hraji dlouhého hráče.

Máte svůj basketbalový vzor?

Nemám v nikom žádný vzor. Být tak jako všichni basketbalisti dohromady. Od každého ten nejlepší kousek.

Jaké máte nejbližší basketbalové cíle?

Věnovat se nadále naplno basketu a určitě se dostat s chlapama do Mattoni NBL. A mohou to být Kondoři Liberec, pokud to půjde. Ale třeba i s jiný týmem.

Jste zřejmě i při svém mládí nejvyšší basketbalista v okolí.

Ve Slavii určitě a v Kondorech také. O něco vyšší než Kočvara a Landa v Kondorech.

Když máte volno, chodíte v Liberci na Kondory?

Jsem tam každý zápas, sedím s nimi na lavičce, občas píšu technický zápis a hlavně povzbuzuju. Mám to okouknuté z druhé strany než hráč.