Kdo se v Ramsau od 30. září do 11. října připravoval?

Byl tam reprezentační tým A mužů, který má má osm závodníků. Jiří Magál, Dušan Kožíšek, Martin Koukal, Milan Šperl, Martin Jakš, Aleš Razým a Václav Kupilík z liberecké Dukly. Lukáš Bauer z SKP Jablonex chyběl. S nimi trenéři Miroslav Petrásek a já. Reprezentace žen měli trenéři Václav Pavlata a Kamil Žalčík, kde byly z SKP Jablonex Helena Erbenová, Eva Nývltová, Eliška Hájková a také Kamila Rajdlová z Dukly Liberec, pro kterou to bylo poslední společné soustředění kvůli těhotenství.

Jaká byla skladba tréninků?

Trénink mužů se určitě lišil od tréninku žen. Ať už jde o objem nebo typ tréninku. Pouze u Kamily Rajdlové v letošním roce byla dohodnuta příprava s muži. Ta byla v tréninkové skupině pod mým vedením .

Připravovali jste se na suchu? Jaké jste měli počasí?

V tomto období se stále trénuje ještě suchá příprava na kolečkových lyžích a kombinovaný trénink s holemi. Důraz byltaké kladen na sílu (jak speciální na lyžích, tak i obecnou v posilovně). No a samozřejmě každé dopoledne je věnováno tréninku na lyžích na ledovci ve výšce téměř 2700 m nad mořem. Letošní počasí nám zatím přálo. Při obou kempech byl trénink na ledovci na výborném sněhu.

Kolik jste toho tak v průměru absolvovali?

Denně se dopoledne lyžovalo na sněhu 2 – 2,5 hodiny. Záleželo na zaměření tréninku a také na únavě závodníků. Trénink v této nadmořské výšce byl náročnější než trénink v lokalitě, kde jsme v Ramsau bydleli (1100 m n. m.). Při prvním zářijovém soustředění bylo na ledovci výrazně méně zahraničních týmů, ale nyní, v první půlce října, už tomu bylo naopak a je vidět že se zima a sezóna lyžařů blíží.