Ve váze do 82 kg Ondřej Kmec vybojoval 3. místo a bronzovou medaili, Tomáš Müller ve váze do 68 kg 5. místo a ve stejné váze Richard Šeděnka 8. místo, Richard Králík ve váze do 57 kg také 8. místo.

“Zisku medaile a získaných bodů do Světového poháru si velice cením, protože tohoto poháru se zúčastnila celá světová špička. Byl to poslední turnaj před Mistrovstvím světa v sambo (7. – 11. listopadu Praha-Průhonice), a tak byl pro většinu zúčastněných federací zároveň kvalifikací na toto MS,“ tvrdí trenér Ladislav Kohout.

„Byly to skutečně velice těžké zápasy, ve skupině bylo například až šest domácích borců a všem šlo o hodně, protože na MS může startovat jen jeden. Kmec se pral velice dobře a zaslouženě získal medaili, Müller také odvedl dobrý výkon, také měl blízko ke zisku medaile. V zápase o 3. místo s Moldavanem hezkým chvatem soi-nage 46 vteřin před koncem srovnal stav na 4:4. Bohužel neuhlídal útok soupeře a prohrál na páku,“ říká trenér.

V srbském Somboru se koná 18. – 22. října MS juniorů a kadetů, kde budou startovat kadeti Šeděnka a Králík. „Nominoval jsem je, aby se nejen před svým mistrovstvím rozeprali, ale hlavně aby se otrkali a také získali zkušenosti ze světového turnaje. V zápasech si nevedli vůbec špatně, Šeděnka prohrál sice 0:8, ale vydržel bojovat celý zápas (5 min.) a neprohrál před časovým limitem. Králík s pozdějším vítězem udržel stav 0:0 až do 3. minuty, pak prohrál na páku,“ informuje Kohout.

V řeckém Nea Moudania se konalo Mistrovství světa v sambo policie a veteránů, kterého se zúčastnil Ladislav Kohout (Sumó klub – Sambo Syner Liberec) - trenér reprezentace ČR. Ve váze do 90 kg vybojoval bronz. V 1. kole měl volný los, poté se vítězstvím nad Bulharem Todorovem probojoval přímo do semifinále. V zápase o finále prohrál s Veklisem z Kazachstánu a obsadil tak 3. místo.

Trenér Kohout to měl dost hektické. Hned po skončení turnaje v Moskvě přelétával do Řecka, kam dorazil ve 3 hodiny ráno. Ve čtyři se dostal na hotel a v 11 se pral s Bulharem. „Byli to samí hrozní medvědi a minimálně o hlavu větší, takže jsem si připadal jako trpaslík,“ říká se smíchem bronzový sambista.

Na mistrovství startoval také generál Aslambek Aslachanov, významná osoba, jak v politice tak v bezpečnostních složkách Ruska. Generál milice a ostatních bezpečnostních složek je také nejbliším poradcem prezidenta Putina. Také je velkým příznivcem a propagátorem sambo, byl vynikající sambista, a proto má, dá se říct, svůj turnaj zařazený do Světového poháru .

„Právě v Moskvě jsem s generálem hovořil. Chválil výkony našich sportovců a měl dokonce i přehled o našich předchozích úspěších, což mě potěšilo. No a v Řecku na veteránech, kde taky startoval, mě požádal o společné rozcvičení před zápasem. Nejen že jsem se s žádným generálem nikdy nepral, natož s takovou osobností. Byl jsem opatrný. Za prvé je o 11 let starší a patří o dvě věkové kategorie výš a za druhé jsem nevěděl, co si můžu dovolit. Ovšem on šel do mě pěkně zostra. Když jsme skončili, tak se seběhli fotografové, no hrůza,“ líčí Kohout.