Liberec prohrál s nováčkem Národní basketbalové ligy z Kolína 90:81 a zažil letos svou první porážku. Zápas třetího kola rozhodly časté chyby v obraně na straně Liberce.

„Bohužel jsme nebyli schopní ustát jejich útok. U všeho jsme tentokrát byli o krok později než soupeř,“ litoval liberecký trenér Jan Slowiak porážky.

„Chyby v obraně se potom navíc promítaly přes snížené sebevědomí také do útočné fáze,“ dodal trenér Kondorů.

Kolínští basketbalisté měli od začátku zápasu mírně navrch a udržovali si několikabodový náskok. V poločase vedli o osm bodů.

„Ve druhém poločase jsme dostali domácí pod tlak, ale sráželi nás časté chyby v obraně,“ řekl sportovní ředitel Kondorů Jakub Důra.

Naopak Kolínští se hnali za prvním letošním vítězstvím a liberecké chyby v obraně nemilosrdně trestali úspěšnou střelbou.

Liberec ve 35. minutě stáhl náskok Kolína nátlakovou hrou na rozdíl čtyř bodů, poté však trefil domácí Velenský trojku.

„A bylo po zápase,“ podotkl lakonicky Jan Slowiak.

Příští zápas čeká na Liberec již zítra, kdy se v televizním utkání představí na palubovce Ostravy.

Mattoni NBL, 3. kolo:

BC Kolín – BK Kondoři Liberec 90:81. (18:15, 39:31, 67:59). Nejlepší střelci: Velenský 22, Šebek 19, Kiršbaum 12 – Tóth l. 30, Kraus 21, Černošek 17.

NH Ostrava – A Plus OHL ŽS Brno 78:80 (22:23, 32:39, 53:66)

Geofin Nový Jičín – ČEZ Basket Nymburk 88:67 (18:24, 44:39, 68:51)

USK Praha – BK Pardubice 72:77 (22:17, 41:39, 54:58)

BK Sadská – BK Ústí nad Labem 102:77 (25:13, 51:30, 75:50)