Základní část Mattoni NBL obsahuje 44 kol. Zde je rozlosování její první poloviny:

1. kolo: BK Pardubice – BK Ústí nad Labem 98:75, BK Sadská – BK Kondoři Liberec 86:100, USK Praha – A Plus OHL ŽS Brno 57:61, BC Kolín – BK Prostějov 90:96, ČEZ Basket Nymburk – NH Ostrava 74:71, BK Děčín – Geofin Nový Jičín 71:77.

2. kolo: 5. 10.: Ústí – Nový Jičín (18.00), 6. 10.: Prostějov – Ostrava, Pardubice –Sadská (oba 17.00), Nymburk – Děčín, Brno – Kolín, Liberec – USK Praha (vše 18.00).

3. kolo: 10. 10.: USK Praha – Pardubice, Ostrava – Brno, Nový Jičín – Nymburk (vše 17.30), Kolín – Liberec (17.45), Sadská – Ústí (18.00), Děčín – Prostějov (20.20).

4. kolo: 12. 10.: Ostrava – Liberec (17.50), 13. 10.: Ústí – Nymburk (16.00), Prostějov – Nový Jičín, Pardubice – Kolín, Sadská – USK Praha (vše 17.00), Brno – Děčín (18.00).

5. kolo: 17. 10.: USK Praha – Ústí, Nový Jičín – Brno (oba 17.30), Kolín – Sadská (17.45), Pardubice – Ostrava, Děčín – Liberec, Nymburk –Prostějov (vše 18.00).

6. kolo: 19. 10.: Brno – Nymburk (17.50), 20. 10.: Ústí – Prostějov (16.00), Sadská – Ostrava (17.00), Liberec – Nový Jičín (18.00), 21. 10.: USK Praha – Kolín (17.50), 22. 10.: Pardubice – Děčín (18.00).

7. kolo: 23. 10.: Nymburk – Liberec (18.00), 24. 10.: Prostějov – Brno, Ostrava – USK Praha (oba 17.30), Kolín – Ústí (17.45), Děčín– Sadská, Pardubice – Nový Jičín (oba 18.00).

8. kolo: 27. 10.: Ústí – Brno (16.00), Prostějov – Liberec, Sadská – Nový Jičín (oba 17.00), USK Praha – Děčín (17.30), Kolín – Ostrava (17.45), Pardubice – Nymburk (18.10).

9. kolo: 31. 10.: Ostrava – Ústí, Nový Jičín – USK Praha (oba 17.30), Děčín – Kolín, Nymburk – Sadská, Pardubice – Prostějov, Brno – Liberec (vše 18.00).

10. kolo: 2. 11.: Ostrava – Děčín (17.50), 3. 11.: Pardubice – Brno, Sadská – Prostějov (oba 17.00), USK Praha – Nymburk (17.30), Kolín – Nový Jičín (17.45), 4. 11.: Ústí – Liberec (16.00).

11. kolo: 9. 11.: Liberec – Pardubice (17.50), 10. 11.: Nový Jičín – Ostrava, Prostějov – USK Praha, Sadská – Brno (vše 17.00), Kolín – Nymburk (17.45), Děčín – Ústí (18.00).

12.kolo: 17. 11.: Ústí – Pardubice (16.00), Prostějov – Kolín, Nový Jičín – Děčín (oba 17.00), Liberec – Sadská, Brno – USK Praha, Nymburk – Ostrava (vše 18.00).

13. kolo: 24. 11.: Nový Jičín – Ústí, Sadská – Pardubice (oba 17.00), Ostrava – Prostějov, USK Praha – Liberec (oba 17.30), Kolín – Brno (17.45), Děčín – Nymburk (18.00).

14. kolo: 30. 11.: Ústí – Sadská (17.00), 1. 12.: Pardubice – USK Praha, Prostějov – Děčín (oba 17.00), Liberec – Kolín, Brno – Ostrava, Nymburk – Nový Jičín (vše 18.00).

15. kolo: 7. 12.: Liberec – Ostrava (18.00), 8. 12.: Nový Jičín – Prostějov (17.00), USK Praha – Sadská (17.30), Kolín – Pardubice (17.45), Nymburk – Ústí, Děčín – Brno (oba 18.00).

16. kolo: 15. 12.: Ústí – USK Praha (16.00), Sadská – Kolín, Prostějov – Nymburk (oba 17.00), Ostrava – Pardubice (17.30), Liberec – Děčín, Brno – Nový Jičín (oba 18.00).

17. kolo: 20. 12.: Prostějov – Ústí, Nový Jičín – Liberec, Ostrava – Sadská (vše 17.30), Kolín – USK Praha (17.45), Nymburk – Brno, Děčín – Pardubice (oba 18.00).

18. kolo: 29. 12.: Ústí – Kolín (16.00), Nový Jičín – Pardubice (17.00), USK Praha – Ostrava (17.30), Sadská – Děčín, Nymburk – Liberec, Brno – Prostějov (vše 18.00).

19. kolo: 3. 1. 2008: Nový Jičín – Sadská, Ostrava – Kolín (oba 17.30), Brno –Ústí, Liberec – Prostějov, Nymburk – Pardubice, Děčín – USK Praha (vše 18.00).

20. kolo: 6. 1.: Ústí – Ostrava (16.00), Sadská – Nymburk, Prostějov – Pardubice (oba 17.00), USK Praha – Nový Jičín (17.30), Kolín – Děčín (17.45), Liberec – Brno (18.00).

21. kolo: 12. 1.: Prostějov – Sadská, Nový Jičín – Kolín (oba 17.00), Liberec – Ústí, Brno – Pardubice, Nymburk – USK Praha, Děčín – Ostrava (vše 18.00).

22. kolo: 19. 1.: Ústí – Děčín (16.00), Pardubice – Liberec (17.00), Ostrava – Nový Jičín, USK Praha – Prostějov (oba 17.30), Kolín –Nymburk (17.45), 20. 1.: Brno – Sadská (17.00)