Za nimi skončila liberecká dvojice Černý – Šefr o pouhých sedm bodů.

Pabiškové jeli pět závodů od března do září, ve čtyřech z nich zvítězili. V posledním, v Sedlčanech, dojeli čtvrtí a šestí.

„To jsme měli titul jasný, stačilo jen v posledním závodě odstartovat. Myslím, že s umístěním může být náš generální partner pro toto mistrovství – Martin Berčo z liberecké Thermicy, jistě spokojený. Příští rok bychom si to chtěli pod jeho křídly zopakovat,“ uvedl David Pabiška.

Letos jezdec Dakaru David Pabiška vypustil závody jednotlivců, když kromě Dakaru odjel jen dálkový závod Baja v Maďarsku. Hungarien Baja se konal v Balatonfüredu a zde byl „Pába“ v absolutním pořadí druhý. „Na českém mistrovství po nás mladí doslova šli, ale my jsme kůži neprodali lacino. Stejně tomu bude i příště,“ špičkoval Radek Pabiška. „Dokud to půjde, chceme vyhrávat,“ dodal.

V Přeboru republiky družstev skončil Josef Pabiška (otec Radka a strýc Davida) z Motoklubu Chrastava první, takže se stal přeborníkem České republiky ve třídě do 80 ccm. Ten jel spolu s Ladislavem Duchoslavem.

Pabiška se na začátku roku zúčastnil prestižní rallye Dakar. V Enduru jel jen dva závody, ale po jejich odjetí skončil.

„Organizačně to bylo špatný, prakticky o ničem. Takže jsem se soustředil na cross country a na Hungarien Baja jsme si vyzkoušeli nový tým pro Dakar 2008. Jel s námi z dakarského týmu KM Racing Randýsek a Pepe Macháček,“ informoval David.

David má za sebou měsíc fyzické přípravy na Dakar, kam již poslal přihlášku. „Chodím makat do Fitness Zdeňka Fišera v Pavlovicích, kde jsem nalezl pro svoji potřebu vše. Navíc mám svého trenéra. V nejbližších dnech čekám nový motocykl pro Dakar. Měla by to být KTM 690, ta stará má dojeto a motor z ní si vezme Macháček do své čtyřkolky. Dakar začíná 5. ledna v Lisabonu,“ říká. Pabiška netrpělivě čeká na nový stroj, který musí zajíždět tisícem kilometrů. „Motory budou dva, takže najedu na silnici dva tisíce kilometrů. Samozřejmě si vyzkouším, kolik pojede na maximum. S loňskou KTM jsem měl rekord 158 km/hod, s tímto novým šestikvaltem to bude jistě 175,“ dodává jezdec Dakaru.