Na trenérském postu vystřídal Miroslava Malána Leoš Chalupa, asistentem zůstal Dušan Hořínek. Masérem je Zdeněk Krčmář a rehabilitaci zajišťujě liberecká Sarema. „Volnou spolupráci máme s lékaři Ježkem, Nedvědem, Prášilem a Čížkem,“ říká o lékařském a rehabilitačním zabezpečení manažer Jindřich Martinec.

V kádru TU zůstaly Endlerová, Vinecká, Soumarová, Neumannová, Hanzlová a libero Svobodová. Z juniorek byly přeřazeny Živcová, Kinská, Ullmannová, reprezentační nahrávačka č. 1 Smutná, kadetka Veselá. Z Mladé Boleslavi přišla zkušenější blokařka Jitka Rýglová. U týmu skončily Vlásková (Slavia Praha), Lundáková (nižší soutěž Německo), Buchlová (studuje v USA) a Langová. „Měl jsem jednání se Smolkovou, která by měla u nás končit a místo ní by doplnila kádr Michaela Rašková,“ potvrdil manažer.

„Jsme v kontaktu s Janou Havlovou, která doléčuje zranění v lázních. Zdena Mocová je po mateřské dovolené a zatím to zkouší s tréninkem,“ připomíná Martinec.

Příští čtvrtek zahajují Liberecké extraligu v Olomouci a v sobotu 13. října mají domácí premiéru v hale TU na Harcově se Slavií Praha. Začátek domácího zápasu je od 17 hodin, a to bude pravidlo. Výjimečně se několik zápasů odehraje ve čtvrtek od 18 hodin.

Liberecké volejbalistky hrály v Praze Mizuno Cup, kde skončily na 6. místě. Prohrály s Přerovem a Doprastav Bratislava, ale porazily Olymp Praha, Nusle a Střešovice. „Sestava se rýsuje, takže reálné je dostat se do play–off, být do osmého místa,“ sdělil Martinec.

Kadetky i juniorky TU Liberec extraligové soutěže již zahájily. Oba celky hrály se Slavií Praha a oba vyhrály dvakrát 3:0. Juniorky vede trenér Luboš Bednář, kadetky Radek Krpač. „Cíle zde máme jako loni – bojovat v play–off o nejvyšší mety,“ dodává volejbalový manažer. U mládežnických týmů spolupracují studenti sportovního managementu.

Volejbalistky se mohou těšit na dvě nové sady dresů, ve kterých jim to jistě půjde na výbornou.