2. liga: SKST Liberec B – AŠ Mladá Boleslav 10:5. Body: Macela 4; Borůvka J. 3, Gireth 2, Masák 1.

Liberecké béčko čekala po postupu premiéra ve druhé lize. Soupeřem byla Mladá Boleslav, která loňskou sezonu bojovala v play-off o postup do první ligy. Proto se od domácích příliš nečekalo a mohli hrát uvolněně.

Úvod utkání napovídal převahu hostů. Vedení 3:0 zbrzdil až Jakub Borůvka, který přehrál slovenskou posilu Mladé Boleslavi, Petera Mádu. Vítězství přidal ještě Macela a opět Borůvka. Nedařilo se ale Masákovi. Dvakrát v úvodu prohrál a pustil tak soupeře do vedení 5:3. Od té doby se však celé utkání začalo otáčet na stranu domácích. Nečekaná série jasných vítězství přinesla šňůru sedmi utkání, ve kterých hosté uhráli dohromady jen dva sety.

„Toto utkání nám mělo napovědět, na jaké příčky můžeme v sezoně pomýšlet. Jsem rád, že jsme kolektivním výkonem silného soupeře přehráli a vstup do sezony nám vyšel.“ dodal po utkání kapitán družstva Gireth.

3. liga: SKST Liberec C – Lomnice nad Popelkou 9:9. Body: Mejsnar 4; Protiva a Pokorný 2, Svědík 1.

Jen vítězství se čekalo od domácích s nováčkem z Lomnice.

Po čtyřhrách tomu stav ukazatele vůbec nenasvědčoval. Až první kolo dvouher vyznělo pro Liberec příznivě. Především vítězství Mejsnara nad jedničkou hostů Kalenským dodalo sebedůvěru i ostatním hráčům. Hosté však předváděli kvalitní hru a tak další vývoj utkání byl vyrovnaný a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Ve střední části Protiva se Svědíkem dvakrát prohráli a hosté se dostali do mírného vedení. Po výhře Kalenského nad Pokorným dokonce vedli 8:7 a další utkání se pro hosty vyvíjela více než dobře. Mejsnar prohrával s Jiříčkem 1:2 na sety a Protiva s Kubou 1:1 a 2:8. Právě zde nastal zlom, když se domácímu hráči podařilo třetí set otočit a dotáhnout zápas do vítězného konce. Mejsnar Jiříčka v pěti setech také porazil a za stavu 9:8 pro Liberec se obrátila pozornost na poslední utkání, ve kterém mohl Svědík zajistit domácím vítězství. Jiříček však po koncentrovaném výkonu zvítězil 3:1 a tak si hosté odvážejí remízu.