M-COM FBC Liberec - 1. SC SSK Vítkovice 4:2 ( 2:0, 1:1, 1:1).

Liberec využil v 5. minutě hned první přesilovku, a to když střelu Nesměráka tečoval Krupička. Gól domácí klidnil a hráči se soustředili na pozornou obranu a nebezpečné protiútoky. Jeden takový se podařilo proměnit v gól v 10., když Salát vybídl ke skórování Jakoubka. Liberečtí poté přežili i dvojnásobné oslabení.

Ve II. třetině se Vítkovice tlačily do útoku, ale ve 29. minutě faulovaly pronikajícího domácího útočníka a rozhodčí nařídili trestné střílení. Toho se ujal elitní střelec Salát a chladnokrevně jej zakončil. Domácí se od této chvíle začali ještě více soustředit na obranu. Hosté ve 31. nastřelili tyč a za tři minuty snížili z trestného střílení za faul. Na konci třetiny byl vyloučen domácí Derka, ale hostům se snížit nepodařilo.

Třetí třetina byla ve znaku velkého tlaku hostů. Domácím začala váznout mezihra a už se tolik nedostávali před branku. Vítkovický tlak vyústil v 51., kdy po střele hostujícího obránce zůstal zcela sám před Mitrovským Ťopek a z hranice malého brankoviště skóroval. Chvilku na to mohl vyrovnat Mimra, ale netrefil odkrytou branku. Domácí zažívali krušné chvilky. Přesto se jim z ničeho nic podařilo vstřelit rozhodující branku. V 53. Salát pět metrů za půlkou vyslal prudkou střelu na Suchánka, který ji dokázal pouze vyrazit a dobíhající Major uklidil balónek do branky. „Byl jsem spokojen s obranou, která nám fungovala velice dobře. V útoku nám vycházely rychlé breakové situace, což nás dovedlo k vítězství,“ sdělil trenér Liberce Viktor Kolář

Liberec: Mitrovský, Svoboda - Nesměrák, Štěpánek, Derka, Uglanov, Žilka, Fiala - Havrda, Marhan, Krupička V., Salát, Jakoubek, Major, Hanžl, Kujan.