„Spadnul na mě protihráč a koleno se mi vykloubilo do strany. Tři měsíce se to hojilo, ale při první zátěži se objevil lehčí otok. Po dohodě s trenérem a doktorem se to raději hned odoperovalo. Teď je koleno určitě lepší než předtím. Jsem rád, že se to stihlo do začátku sezony,“ uvedl Robert Landa.

Soutěžní zápas si od zranění zahrál poprvé až o uplynulém víkendu na turnaji Mazovia Cup v Polsku.

Jak se před startem nejvyšší basketbalové soutěže cítíte?

Koleno je už v pořádku a snese zápasovou zátěž, přestože to ještě úplně optimální není. V zápase na to ale úplně zapomenu a omezení je minimální. Cítím se dobře.

Nebude vám chybět absence ve velké části přípravy na sezonu?

Ta ztráta zase není taková. Psychicky jsem na tom dobře, nebojím se jít do soubojů. Když jsem naskočil do zápasu v Polsku, bylo to pro mě hodně důležité. Sám jsem si chtěl ověřit, zda můžu hrát a jestli jsem schopný podat výkon, který bude pro tým přínosem. Snad to dopadlo dobře.

Po tak dlouhé herní pauze se asi na první ligový zápas hodně těšíte…

Těším se strašně. Pro mě to byla hrozně dlouhá pauza. Vlastně od května do srpna. Jsem zvyklý pořád něco dělat, dvakrát denně být na tréninku. Pro mě je důležitý každý pohyb.

S jakými cíli vstupujete do nového ročníku soutěže?

Cíle byly definované vedením klubu, i námi hráči s trenérem. Všichni jsme se shodli, že minimem by mělo být play off. A pokud se podaří projít přes první kolo do první čtyřky, jen dobře. Ideální by bylo vyhnout se v něm suverénnímu Nymburku.

V klubu působíte rovněž jako trenér mládeže…

Mám na starosti ještě s Jakubem Blažkem přípravku a jako asistent působím u kategorie čtrnáctiletých a šestnáctiletých. Už od začátku, kdy jsem v Liberci, jsem chtěl u mládeže pracovat. Je to pro mě důležité. Cítím potřebu vrátit to, co jsem se naučil já. Dělám to rád.