Ta největší se u Kondorů udála již v závěru minulé sezony, kdy ve finančních problémech topící se klub koupila společnost Syner.

„Nebudujeme nový tým. Pracujeme s kádrem, který dává naději na minimálně stejné umístění jako v loňské sezoně,“ uvedl trenér Jan Slowiak.

V té se Kondoři probojovali do play off, kde vypadli v prvním kole s Děčínem.

„Minimem by opět mělo být play off. A pokud se podaří projít přes první kolo do nejlepší čtyřky, jen dobře,“ přeje si hráč Robert Landa.

Klub opustil z rodinných důvodů Jaroslav Kovanda, naopak ho posílil pivot Jakub Blažek a rozehrávač Ladislav Malý.

„Tým jsme v podstatě jen doplnili o hráče na uvolněná místa,“ sdělil sportovní ředitel klubu Jakub Důra, vloni ještě hráč Kondorů, který přešel na manažerský post.

Raritou mezi českými prvoligovými týmy je, že Kondoři se budou v nové sezoně spoléhat téměř výhradně na české hráče. Jediným cizincem v kádru je Slovák Dušan Bohunický.

Kondoři zahajují svou druhou sezonu v české nejvyšší soutěži dnes od 18 hodin proti Sadské.

„První tři utkání jsou důležitá. Hrajeme proti týmům, proti kterým se nám vloni dařilo a očekávají se od nás vítězství. Síla týmů se však změnila. Nečekají nás jednoduché zápasy,“ konstatoval liberecký trenér.

Druhý zápas sehrají Kondoři na domácí půdě v Tipsport aréně s USK Praha, ve třetím kole nastoupí na hřišti nováčka soutěže v Kolíně.

 

Kondoři v přípravě:

Lbc – Atletas Kaunas 95:65
Lbc – Atletas Kaunas 98:85
Lbc – Sokol Pražský 81:63
Lbc – Jindřichův Hradec 99:72
Nymburk – Lbc 89:57
Děčín – Lbc 78:76
Lbc – Chemnitz 89:69
Lbc – Górnik Walbrzych 92:94
Lbc – Děčín 92:86
Polonia Warszawa – Lbc 89:81
Bayer Leverkusen – Lbc 73:58
Lbc – Koszalin 73:92