„Do zápasu jsme šli s vírou, že Slavii porazíme. Cítil jsem to i z hráčů, že přišel ten zápas, kdy obereme o body tým z první pětky. Napovídal tomu i začátek zápasu, kdy jsme si několikrát poradili s presinkem soupeře a vstřelili dva góly. Soupeř poté dal trochu šťastný gól a to náš výkon úplně zmrazilo. Slavia pak předvedla, že je ve střelecké pohodě, zejména tedy Jošt. Jsem rád za výkon kluků, co naskočili v druhém poločase. Museli si na svou šanci počkat, ale o to lepší výkon podali. Výsledkem toho bylo naše závěrečné snížení,“ řekl asistent trenéra Liberce Ondřej Vlach.

„Začátky prvních poločasů nám vůbec nevychází, než se dostaneme do zápasu, tak uteče pět minut a dvakrát inkasujeme. Teď jsme si s tím ještě poradili, ale v play-off se toho musíme vyvarovat, protože toho bychom mohli těžce litovat. Za svoje branky jsem samozřejmě rád i za to, že se mi podařilo na dálku vyhrát souboj s Tomášem Vnukem o nejlepšího střelce. Byly to, myslím, i normální góly, ne jenom nějaké dorážky na zadní tyči. Chci klukům poděkovat, je to samozřejmě práce celé naší čtyřky a celého týmu," netajil spokojenost autor pěti slávistických branek David Jošt.

1. FUTSAL liga - 22. kolo

FTZS Liberec - SK Slavia Praha 5:9 (2:6)
Branky a asistence: 4. Janáček (Bína), 6. Žoček (Novotný), 22. Henzl (Janáček), 39. Janáček (Knejzlík), 39. Janáček (Henzl) - 7. Záruba (Ševčík), 8. Křemen (Jošt), 9. Jošt (Záruba), 12. Jošt (Záruba), 17. Homola (Jošt), 19. Jošt, 25. Sláma (Sita), 26. Jošt (Sláma), 33. Jošt (Sita). Rozhodčí: Čurda - Vrtal. ŽK: Knejzlík (Liberec). Hráno bez diváků.
Sestavy
FTZS Liberec: Dlask (Plechatý) - Novotný, Šisler, Zdržálek, Bína, Šíma, Vrabec, Kenjzlík, Žampa, Henzl, Janáček, Žoček, Benek. Trenér: Benek.
SK Slavia Praha: Karpiak (Vondráček) - Sláma, Hruška, Homola, Ševčík, Křemen, Ostrák, Sita, Leovski, Záruba, Trajhan, Jošt, Vaktor. Trenér: Frič.

Tabulka 1. FUTSAL ligy.Tabulka 1. FUTSAL ligy.Zdroj: 1. FUTSAL liga