Liberecké florbalistky v pátek nastoupí proti IKSU ze Švédska, který je považován za jeden z nejlepších florbalových ženských týmů na světě.

„Šance jsou malé, ale popereme se. Zápas začíná za stavu 0:0 a stát se může cokoliv. Pokud budeme dobře bránit, jsme schopni uhrát dobrý výsledek,“ uvedl trenér Liberce Luboš Kocourek.

Kvalifikace navíc koliduje se zápasem reprezentace a trenérovi Liberce budou chybět čtyři hráčky.
V neděli ještě Crazy Girls čeká švýcarský Zug United. Ze tříčlenné skupiny postoupí na lednový Evropský pohár ve Finsku jen jeden tým.

Liberec v loňské sezoně skončil po pěti titulech v řadě v ženské extralize až druhý a v letní pauze zažil velkou omlazovací kůru. Z loňského kádru zůstaly jen tři zkušené hráčky…

„Vsadili jsme na mladé hráčky, vesměs juniorky. Totálně jsme obměnili kádr, se kterým se chceme vrátit opět na nejvyšší pozice,“ řekl Zdeněk Chyba, dnes manažer Crazy Girls, vloni ještě trenér.

Pět extraligových sezon zažila s Libercem Terezie Párysová. „Vím, o čem kvalifikace bude. Čeká nás těžká dřina. Jsem zvědavá, jak se s tím mladší hráčky srovnají,“ řekla zkušená florbalistka.

Jako přípravu na Švédky sehráli Crazy Girls přípravné utkání s juniory. „Potřebovali jsme si zvyknout na tvrdší a rychlejší florbal,“ vysvětlil Luboš Kocourek.

„Spoléháme, že nám starší hráčky pomohou, aby se nám neklepala kolena a že předvedeme výkon, za který se nebudeme muset stydět,“ sdělila Zdena Penzová.

Kromě Liberce v ženské skupině bude o jedno postupové místo bojovat i Havířov mezi muži.

V cestě na hlavní turnaj do Finska mu bude stát finský SC Classic a Tigers Langnau ze Švýcarska.

Zápasy se hrají v hale Dukly, jednodenní vstupné činí 100 korun.