Poprvé porazili vloni třetí tým německé Bundesligy 3:2, přičemž první dva sety prohráli, podruhé „ jen remizovali“ 2:2.

„Před začátkem druhého zápasu jsme se dohodli, že sehrajeme jen čtyři sety,“ vysvětlil netradiční remízu liberecký trenér Vladan Merta.

Dukla v zápase zkoušela nejrůznější herní varianty. Především na postu libera, neboť Martin Kryštof je nyní s českou reprezentací na soustředění v Tunisu.

„V prvním zápase hrál libera junior Jan Hlinovský, ale příliš to nešlo. Potom ho nahradil Filip Nesvačil a zápas jsme otočili,“ řekl Vladan Merta.

V úvodním setu druhého utkání již Dukla nastoupila v nejsilnější možné sestavě. A vyhrála jej.

„Kromě Kryštofa ještě chyběl Símaro a Bíza, takže jsme si vlastně vyzkoušeli hru, kdyby nás postihla velká marodka. Ale je jasné, že přípravný zápas a extraligový je úplně něco jiného,“ dodal trenér Dukly.

Michal Bíza a argentinský Esteban Símaro se k týmu připojí příští týden.

Dvojzápas byl i zajímavou ukázkou střetnutí dvou zástupců v letošních volejbalových evropských pohárech.

V uplynulé sezoně v české extralize stříbrná Dukla se v říjnu utká o postup do dalšího kola Poháru CEV s Bukureští, kdežto Berlín si zahraje nově vzniklý Vyzývací pohár.

Poslední přípravné zápasy na liberecké volejbalisty čekají příští víkend v polské Nise se dvěmi účastníky polské extraligy a jedním z první polské ligy. Extraligu zahájí Dukla ve čtvrtek 20. září na palubovce Zlína.