První zápas se odehrál v Jablonci na Ash Field, druhý pak na Patriots Stadium u liberecké Tipsport arény.

Zatímco první utkání mělo „normální“ průběh (až na to, že skončilo výhrou jabloneckého outsidera), ve druhém se zrodil skandál. Jablonečtí na protest proti verdiktu rozhodčího za stavu 3:2 pro Liberec opustili hřiště a utkání skrečovali.

Navzdory výsledkům zbývajících zápasů je již Liberec vítězem soutěže a čeká ho baráž o postup do extraligy, což byl před sezonou cíl klubu.

V prvním utkání bylo vidět, že Liberečtí byli ještě duchem na prázdninách a jejich hra podle toho vypadala.

Moravec začal a neházel špatně, leč vnější polař platil daň nezkušenosti a po dvou sice povedených, ale pro zkušeného vnějšího polaře chytatelných odpalech soupeře Patrioti prohrávali 0:3.

Kromě libereckých hráčů neměli svůj den ani rozhodčí a došlo k první zajímavé situaci. Nadhazovač Jablonce Křenek si utíral nos, ale pak si neotřel ruku a rovnou sáhl na míč. Liberecký trenér Kania měl za to, že je to nepovolený nadhoz, vzal si „time“ a upozornil rozhodčího. Místo napomenutí si rozhodčí na domácí metě zavolal oba manažery a sdělil, že další jakékoliv nanesení cizí hmoty na míč bude mít za následek vyloučení nadhazovače.

Jablonecký kouč to asi neposlal dál, protože o pár směn později střídající nadhazovač poté, co dostal nový míč, začal jej třít o zem. Tím nedal rozhodčímu jinou šanci než dodržet to, co řekl a nadhazovače vyloučil.

Následovala bouřlivá reakce kouče a zahození míče, což vedlo k jeho vyloučení. Patriotům se sice podařilo vyrovnat v sedmé směně, ale hned v dohrávce se Jablonec ujal vedení na konečných 4:3. Byl to velmi nepovedený zápas, který je pro Patrioty důležitým poučením před baráží.

Druhé utkání začal Výbora a soupeř hned v první směně dvakrát skóroval na odpal Kubiny, při kterém se navíc zranil Jiránek, musel střídat a jet do nemocnice nechat si zašít ránu na noze. V dohrávce první směny vyrovnal Liberec na 2:2 spíš na chyby soupeře než na hity. Další směna byla oboustranně bez bodu a ve třetí směně Výbora soupeře udržel s nulou. V dohrávce běžel Kapička na domácí metu, kterou mu blokoval cather hostí, Kapička slidoval mezi nohama zadáka Jablonce a ten jej pak podle výroku rozhodčího po vyhlášení „safe“ nakopl.

Rozhodčí vyloučil zadáka Jablonce, ten zahodil hrací míč impozantním hodem do věže daleké továrny. Jablonec opustil hřiště a do dalšího boje nenastoupil. Utkání bylo ukončeno skrečí.