V týmu domácího trenéra Vladana Merty se představily letní posily, nahrávač Jiří Šimeček z Příbrami a smečař Martin Ticháček z Benátek nad Jizerou. V kádru byl i smečař Jan Hlinovský z juniorů.

Na turnaji ale Dukle chyběli smečař Michal Bíza, který má za sebou náročnou beachvolejbalovou sezonu, a nahrávač Esteban Ricardo Símaro, který se z Argentiny vrátí později.

„Po letní přípravě to byl první turnaj v hale a výsledků si ceníme,“ řekl trenér Dukly Vladan Merta.

„Hrála tu skoro kompletní Ostrava kromě Konečného, který je v reprezentaci. Týmy z Rakouska byly také kvalitní. Jeden hraje Interligu, byl třetí a je složen skoro ze samých cizinců. Hrál tam jen jeden Rakušan. Druhé rakouské mužstvo skončilo v lize páté. Hodnotím to jako kvalitní přípravu a těší mě, že se prosadily jak posily Šimeček a Martin Ticháček, tak naše mladé naděje, jako Vampola, Hlinovský a další. Po přechodu do haly a přípravném utkání s nároďákem to byly celkem kvalitní zápasy.

Výsledky: Amstetten – Dukla 0:3, Aich/Dob – Ostrava 3:0, Aich/Dob – Dukla 0:3, Ostrava – Amstetten 3:1, Amstetten – Aich/Dob 0:3, Ostrava – Dukla 1:3.

Pořadí: 1. Dukla Liberec, 2. Aich/Dob, 3. Ostrava, 4. Amstetten.

Volejbalisty Dukly čekají tento týden dva přípravné zápasy s pravidelným účastníkem Ligy mistrů SCC Berlín. První se hraje na Dukle zítra od 18.30, druhý ve čtvrtek 6. září již od 11.30.