Liberecký basketbalový klub Kondoři odehrál svá první přípravná utkání a v obou se mu podařilo zvítězit.

V úterý porazil litevský celek Atletas Kaunas 95:65 a ve středu stejného soupeře 98:85. Utkání se odehrála v tréninkové hale KORT a Kondoři do nich šli z náročného programu bez zvláštní přípravy, ve středu po zápase dokonce zamířili do posilovny.

Sportovní ředitel Jakub Důra dodal podrobnější informace. „Litevský Atletas Kaunas je celek z druhé nejvyšší tamní soutěže. Má své domácí prostředí hned vedle slavného Žalgirisu, který před několika lety patřil k absolutní klubové evropské špičce a i letos bude hrát prestižní Euroligu. V Litvě je basket národní sport a na úrovni je to znát. Myslím, že tým by se dal přirovnat k vrcholu naší druhé nejvyšší soutěže.“

Jak probíhala obě utkání?

V úterý Kaunas teprve dorazil do Liberce, tudíž byla na hráčích znát dlouhá cesta a únava. My jsme hned od počátku dominovali. Ve středu bylo hned od začátku jasné, že nás čeká těžší utkání. Soupeř se ujal vedení a držel ho až do osmé minuty. Druhou čtvrtinu jsme se však rozvzpomněli na předchozí den, začali jsme lépe bránit a hrát naši hru.

Mají taková utkání z plné přípravy smysl?

Určitě mají. Jednak je Atletas Kaunas zajímavý soupeř a když se nám díky panu Adomavičiusovi, působícím ve VSK Slavia Liberec, naskytla příležitost si s nimi zahrát, uvítali jsme ji. Kvalita soupeře byla pro toto období ideální.

Kdo byl nejlepším hráčem dvojzápasu?

To je spíš otázka pro trenéra, ale nikoho bych nevypichoval. Udělalo mi radost vidět pěkný basket. Také jsem se zaradoval, že nové tváře v týmu Blažek i Malý zatím dobře zapadli a podali slibné výkony.

Čekají tým v nejbližší době další přípravné zápasy?

O víkendu pořádáme v hale KORT menší turnaj – v sobotu hrajeme od 11 00 proti Sokolu pražskému, v neděli ve stejný čas proti Jindřichovu Hradci. Oba tyto týmy se utkají v sobotu od 17.00. Jsou to družstva z druhé nejvyšší soutěže, letos nově nazývané 1. liga. Hrála play off a posílila, takže očekáváme zajímavá utkání. Bohužel je kapacita haly omezená, proto bude na každé utkání vpuštěno pouze prvních 60 diváků.