Závod měl start na Tržním náměstí a poté se jelo sedm okruhů o celkové délce půlmaratonu (21 km). Trasa vedla od bazénu do kopce k Baltské ulici a zpět na vrchol Rumjancevovy ulice.

„Kvůli tomuto profilu z kopce do kopce sem nikdo z jezdců nechce,“ podotkl Pecka, který o trase mluví jako o U rampě. „Trať je jinak široká a bezpečná, ale před bazénem jsou v asfaltu měkké spáry. Na ty jsem doplatil, protože byly v horku měkké a já do nich zajel a spadl,“ potvrdil vítěz. V tu ránu mu vyhořela taktika jet v balíku. Právě desetičlenná skupina mu ujela a Pecka je musel tři čtvrtě kola dojíždět.

„Bylo to dost složité. Ve 4. kole jsem byl na chvostu skupiny a pak jel v balíku. V posledním kole jsem nastoupil do kopce, ale jeden borec mi ujel o 40 metrů. V dalším průběhu jsem ho dojel, u Excesu ho předjel a do cíle pak dojel sám,“ popsal Jan Pecka.

Kromě žlutého trikotu pro nejlepšího jezdce „získal“ vítěz ještě odřeniny na levé ruce, rameni a na zadku.

Hned druhý den jel Pecka na Life Inline pohár do Nitry, ale u Humpolce mu vysadilo auto, takže nikam nedojel. Po čtyřech a půl hodinách jízdy museli jeho auto odtáhnout do Liberce.