„Jakub Blažek je velmi pohyblivý hráč a je na tom velmi dobře atleticky. Má zkušenosti z první ligy. V Opavě se zařadil mezi opory a stal se jedním z nejplatnějších hráčů druhé ligy. Navíc nám do celkové koncepce výborně zapadá i po lidské stránce,“ uvedl na adresu nového hráče trenér libereckých Kondorů Jan Slowiak.

Čerstvě sedmadvacetiletý, 203 centimetrů vysoký hráč, který na Sever Čech zamířil z druholigové Opavy, by měl v týmu Kondorů rozšířit konkurenci mezi podkošovými borci.

Jak se váš přestup do Liberce zrodil?

Důvodem byl trvalejší zájem pana trenéra Slowiaka. Ten mě oslovil už před dvěma roky. Rozhodl jsem se, že ještě zůstanu v Opavě. Letos už jsem ale na nabídku kývl. Lákala mě možnost hrát nejvyšší soutěž. Myslím, že tenhle tým má perspektivu a rád jsem se k němu přidal.

Jaké si dáváte cíle do nového angažmá? Ať už osobní, nebo týmové?

Chtěl bych pomoct mužstvu, aby se umístilo minimálně stejně, jako v uplynulé sezóně. A osobně bych si rád zahrál, ale hlavně hrál dobře.

V jakých dalších klubech jste během své kariéry působil?

V mužích jsem hrál za Vysokou školu báňskou a NH Ostrava. Do Opavy jsem zamířil z Prostějova.

Koho jste před svým příchodem pod Ještěd znal?

Několik kluků jsem znal ještě z druhé ligy. A zbytek od vidění nebo z televize.

Co říkáte na domácí prostředí, ve kterém hrají Kondoři svá utkání? Tipsport Arena je zřejmě nejmodernější halou českého basketbalu. Těšíte se na ni?

V sezóně, kdy Kondoři postupovali do Mattoni NBL, jsme si tu zahráli s Opavou. Vím, jak hala vypadá. Určitě je moc pěkná. I v Opavě jsme měli pěknou halu a doufám, že nebude problém si na nové prostředí zvyknout.