S jakými ambicemi do Liberce přicházíte?

Přicházím v době, kdy z družstva odešly výrazné osobnosti a bude se budovat zcela nový kádr. Je to pro mě výzva, vybudovat zcela nový, silný a soudržný tým. Město Liberec je pro mě symbolem sportu a florbal má tady výborné podmínky pro další rozvoj.

V současné době jste v plné přípravě na nadcházejí sezónu, jak jste s jejím průběhem spokojen?

Příprava na nadcházející sezónu je delší a těžší. Tréninky probíhají podle našich představ. Zatím se nám daří vše podle plánu.
V kádru žen došlo k několika změnám, mohl by jste sdělit, jak se jeví potenciální posily a jak se družstvo vyrovnává s odchody zkušených hráček?

Odchodem Dany Nesměrákové a Petry Skružné ztrácíme kvalitní a zkušené hráčky. Naproti tomu teď budou mít příležitost ukázat mladší hráčky, co v nich je. Určitě tým posílíme mladými, talentovanými hráčkami. Nečásková skončila jako hráčka, ale nadále své zkušenosti předává jako asistentka trenéra.

Začátkem září proběhne v Liberci kvalifikace na Pohár mistrů, kde se Liberecké utkají se švédským IKSU a švýcarským Zugem, což jsou světové Top týmy.

Hrát s nejlepšími světovými týmy by měl být sen každé hráčky. Pro mnohé to budou první zápasy s takovými soupeři. K tomu se snažíme směrovat i naší přípravu. Takže budeme připraveni a zápas začíná za stavu 0:0.

Co všechno ještě čeká Liberecké před vstupem do kvalifikace?

Před kvalifikací nás čeká Czech Open. Tam nás určitě soupeři dobře prověří a ukážou nám, co ještě zlepšit. Před začátkem kvalifikace budeme ještě pilně trénovat. Určitě bychom rádi sehráli přátelský zápas s některým z extraligových týmů poslední víkend v srpnu.

Ligový los byl pro Liberec dost nemilosrdný, v úvodních kolech narazíte na největší soupeřky.

Nemyslím. Po kvalifikačních zápasech s těžkými soupeři budeme určitě dobře připraveni. Samozřejmě začátek sezóny bude důležitý a nelze žádného ze soupeřů podcenit.

S jakou vstupujete do sezóny?

Naším úkolem je vybudovat silný a hlavně soudržný tým. Určitě máme medailové ambice.