O pořadatelství se již více jak 25 let střídají pořadatelé z Nového Boru a Jičína. Letos Novoborští pro Bohemia Orienteering 2007 vybrali v termínu 15. – 19. srpna atraktivní lokalitu v CHKO Kokořínsko. I když centrem závodu je město na soutoku Labe a Vltavy Mělník, závody se budou ve všech etapách odehrávat v okolí obce Osinalice. V pondělí a úterý se účastníci ze dvaceti osmi zemí světa budou prezentovat a již v úterý 14. 8. odpoledne od sedmnácti hodin odstartují první běžci na městský sprint uličkami historické části Mělníka. Mězi dvěmi tisícovkami přihlášených jsou například zástupci Rakouska, Belgie, Španělska, Velké Británie, Francie, Finska, Norska, Kanady, Nového Zélandu či Japonska.

První etapa pětidenních OB, připravená oddílem OK Jiskra Nový Bor, odstartuje ve středu 15. srpna v devět hodin. Časy ze čtyř etap se běžcům sčítají, do páté pak odstartují formou handicapového startu. Terén v CHKO Kokořínsko je značně členitý a skalnatý s větším převýšením. Porost tvoří převážně dobře průchodný borovicový les. Poběží se na mapách v měřítku 1:7500 a 1: 5000.

Letos se jedná o šestnáctý ročník pořádáný borskými pořadateli. První pětidenní se konaly pod jejich taktovkou v roce 1978 v Kytlicích, další se běžely například v Rousínově, Hamru, Doubici nebo Radvanci. Zatím největší účast byla zaznamenána v roce 1989 v Trávníku u Cvikova, kam dorazilo více jak 4400 běžců. Připomeňme, že zkušení novoborští pořadatelé připravili v roce 1998 Mistrovství světa veteránů, kde startovalo 4000 běžců ze 38 zemí.