Získali celkem pět medailí, z toho jednu zlatou, dvě stříbrné a dvě bronzové.

Nejúspěšnější českou závodnicí byla Zuzana Štěpánková, která stála na pódiu pro vítěze čtyřikrát a odvezla si kolekci všech tří druhů medailí – zlatou, dvě stříbrné i bronzovou.

„Na Světových hrách byly kromě orientačního potápění ještě soutěže v dálkovém plavání, plavání s ploutvemi, podvodním ragby a další,“ informoval trenér české reprezentace orientačních potápěčů Lubomír Silný. „Byla to opravdu monstrakce, zúčastnili se jí plavci z 43 zemí.“

Orientační potápěči soutěžili v disciplínách MONK, Tyče „5P“, Hvězda, M–Kurz, ve sjíždění družstev a v nové rychlostní disciplíně paralelním slalomu.

Zlato pro Česko vybojovala dvojice Zuzana Dvořáková, Zuzana Štěpánková v disciplíně MONK.

V témže závodě mužů skončili Radovan Silný a Jan Skružný na šestém místě.

Stříbro získala Štěpánková v paralelním slalomu, v němž R. Silný obsadil znovu šestou příčku.

Další druhé místo se podařilo Štěpánkové v „5P“. Medailovou sbírku pak dovršila bronzem v M–Kurzu.

V disciplíně Hvězda obsadil Jakub Němeček sedmé místo.

Bronzový stupínek patřil českému kvartetu ve sjíždění družstev ve složení Martin Veselý, Radovan Silný, Jan Skružný, Jakub Němeček.

Ve stejné disciplíně tým žen, který tvořily Lenka Jeřábková, Vanda Silná, Zuzana Štěpánková a Zuzana Dvořáková, skončil čtvrtý.

„Výsledky považujeme za velmi dobré,“ zrekapituloval celosvětové klání na pobřeží Jaderského moře trenér Lubomír Silný. „Závody pro nás byly specifické tím, že se konaly v moři. My jsme přece jen spíš zvyklí na ty naše přehrady, takže vyrovnat se se specifickými podmínkami, zejména s vlnami, nebylo jednoduché. Naši závodníci se s tím ale poprali se ctí.“