Prázdiny jim však již skončily a hráči včera opět bušili míčem do palubovky a stříleli na koš. Kondorům začala příprava na jejich druhou sezonu v nejvyšší soutěži.

„Začali jsme s vytrvalostní přípravou a rovněž i s basketbalem, i když je to zatím takové syrové seznamování s míčem,“ uvedl Jan Slowiak.

Na prvním tréninku postrádal čtyři hráče. Jan Pastyřík a Tomáš Tóth dnes odlétají do Thajska na univerziádu.

A Lukáš Kraus a Jiří Černošek se připravují s českou reprezentací na mistrovství Evropy.

Nad dalším působením Jiřího Černoška v Liberci však visí otazník, neboť Prostějov si přeje jeho návrat.

„S Prostějovem jsme podepsali dohodu, že po skončení sezony se Jirka sám rozhodne, jestli se vrátí, nebo zda u nás zůstane. Jirka se rozhodl pro nás, nicméně Prostějov se podle sjednané dohody zatím nechová. Případ možná skončí u arbitráže,“ vysvětlil Jan Slowiak.

Do přípravy Kondorů se zapojili dva noví hráči. Pivot Jakub Blažek, který do Liberce přišel z Opavy a rozehrávač Ladislav Malý ze Sokolu Vyšehrad.

„Lákala mě možnost opět hrát první ligu. Liberec má navíc perspektivní tým, kterému bych rád pomohl minimálně ke stejnému umístění jako v loňském roce,“ uvedl Jakub Blažek, který s Libercem podepsal dvouletý kontrakt.

„Jakub Blažek byl jedním z nejplatnějších hráčů druhé ligy,“ doplnil Jan Slowiak.

Ladislav Malý přichází jako náhrada za Ondřeje Procházku, který byl v Liberci na hostování, a Jakuba Důru, který ukončil hráčskou kariéru a stal se sportovním ředitelem Kondorů.

„Věříme, že s Tomášem Tóthem vytvoří silnou a perspektivní rozehrávačskou dvojici, která potáhne náš tým,“ dodal trenér Kondorů.
Co na liberecké basketbalisty v následujících týdnech čeká?

Nejprve nabírání fyzické kondice. Na konci srpna první přípravné zápasy. Dřinu zpestří turnaje v Mazově a ve Varšavě, kde bude Liberec obhajovat titul z loňského roku.

Krom těchto výjezdů budou Kondoři pobývat převážně v Liberci či v jeho okolí.