„Finanční problémy nás donutily vzdát se účasti v druhé lize, budeme hrát krajský přebor,“ vysvětluje manažer Alfy Jiří Ouředník.

„Nepodařilo zkrátka sehnat tolik peněz, kolik by bylo třeba. Pro ilustraci, loni jsme měli rozpočet 450 tisíc korun. Druhá liga není sranda a vzhledem k tomu, že v současné době nejsme schopni garantovat, že bychom druhou ligu důstojně dohráli, museli jsme přijmout toto řešení. Nebylo to lehké rozhodnutí, ovšem bylo z ekonomických důvodů nevyhnutelné, abychom se vyhnuli případné ostudě s nedohráním soutěže.“

Alfa už se tedy přihlásila do krajského přeboru, ovšem těžko odhadovat, zda bude pro tuto soutěž favoritem.

Dva klíčoví hráči se totiž rozhodli přestoupit - Runt do Mělníka a Sentivan do Andy Liberec.

Z časových důvodů skončil trenér a z důvodu přestěhování do Prahy zřejmě skončí i vedoucí mužstva.

„Uvidíme, kteří hráči zůstanou. Čekám, že mladí se poperou o šanci a že stabilizujeme klub a postupně se zase začneme vracet výš,“ věří Jiří Ouředník.

Problémem nejen pro Alfu, ale prakticky pro většinu futsalových oddílů, zůstává neochota trenérů „normálního“ velkého fotbalu uvolňovat své svěřence pro futsal, někteří jim ho dokonce výslovně zakazují.

Zatímco ještě před časem hrálo za Alfu poměrně dost fotbalistů i z republikových soutěží, dnes je kádr kromě „specialistů“ na futsal složen z hráčů nižších soutěží.

V Alfě se rozhodují, v které hale budou své zápasy od října v přeboru kraje hrát. V minulých sezonách využívali halu Dukly, nyní se zřejmě poohlédnou po některé s levnějším pronájmem. „Uvažujeme o vysoké škole,“ doplňuje manažer Alfy.

Liberec však ani v příštím ročníku 2007-2008 nezůstane bez účasti v druhé futsalové lize. Postup si totiž vybojoval další liberecký klub Andy a druhou ligu možná bude hrát i Slavia Liberec, na kterou zřejmě připadne místo, uvolněné po Alfě.