Jak se máte? Jak si užíváte zaslouženého volna?

Tomáš Tóth: Já jsem po operaci kolena. V současné době už bych měl začít naplno trénovat. Koleno se ale stále ozývá, takže stoprocentní zápřah oddaluju. Snažím se lehce běhat, plavat. Posilovat zatím můžu hlavně horní část těla.

Jan Pastýřík: Já mám dovolenou. Snažím se relaxovat, odpočinout si od basketu.

Co jste říkali na nominaci? Bylo překvapení, že jste se v ní ocitli?

T. T.: Já jsem to v podstatě očekával. Ale samozřejmě mě to těší. Navíc jsem tušil, že se do ní dostane i Pasťa.

J. P.: Pro mě to naopak bylo trochu překvapení. Nikdy jsem na žádném srazu nebyl, nikdo mě nezkoušel na žádné větší akci. Jinak jsem samozřejmě za nominaci rád.

Kdybyste měli zkusit odhadnout svoje šance, že se probojujete do konečného výběru, co byste odpověděli?

T. T.: Koukal jsem na současnou nominaci, a na postu rozehrávače je zdravá konkurence. Ale já ji vítám, konkurence je dobrá věc. Šance jsou určitě otevřené.

J. P.: Moc jsem zatím sestavu neviděl. O pár jménech jsem slyšel, že se tam dostala. Ale asi tam nebudou špatní hráči. Uvidíme, nechám se překvapit.

Jak vidíte šance českého týmu na úspěch v turnaji?

T. T.: Těžko soudit, jak tam ta mužstva přijedou poskládaná. Favoritem bude určitě USA. Je tam 24 týmů, takže skončit v horní desítce by byl úspěch. V našem výběru jsou navíc i borci, hrající na univerzitách v Severní Americe, takže bychom měli být konkurenceschopní.

J. P.: Neznám sílu soupeřů. Mám zato, že ve skupině máme Srbsko a Mexiko. Myslím, že postup ze základní skupiny by se dal považovat za dobrý výsledek.

Univerziáda se koná v dalekém Thajsku. To vás ale určitě láká, ne?

T. T.: Jednoznačně. Nikdy jsem v Bangkoku nebyl, podívat bych se tam samozřejmě chtěl.

J. P.: Ani já bych se podobné cestě nebránil, byla by to zajímavá zkušenost.